,,Kopernik” podsumował rok szkolny

 Rok szkolny 2019/2020, mimo iż należał do nietypowych, możemy jednocześnie zaliczyć do kolejnego roku edukacji w wieruszowskim LO zakończonego sukcesem.

 

Mimo wielu problemów i wyzwań w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i koniecznością nauki zdalnej, w ,,Koperniku” udało się zrealizować program nauczania, przeprowadzić końcową klasyfikację, przekazać uczniom świadectwa szkolne oraz wręczyć nagrody i wyróżnienia.

Tegoroczne Zakończenie Roku Szkolnego różniło się od tradycyjnego, ale na pewno nie było mniej ważne. Uczniowie poszczególnych klas spotykali się na placu rekreacyjnym – w odpowiednich odstępach czasu i z zachowaniem należytych względów bezpieczeństwa.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali: Michał Pietrzak ze średnią ocen 5,7 oraz Wiktoria Mikołajczyk ze średnią ocen 5,27 (dwóch Stypendystów odpowiednio po szkole gimnazjalnej oraz po ośmioletniej szkole podstawowej).

Stypendium Powiatu Wieruszowskiego otrzymali: Marta Taras ze średnią ocen 5,5, Maria Połomska (5,47) oraz Dajana Dębska (5,44).

Szczególnym wyróżnieniem przyznawanym corocznie w wieruszowskim LO dla ucznia lub uczennicy klasy pierwszej jest nagroda ,,Debiut Roku”. W tym roku otrzymali ją: Kacper Kos (absolwent szkoły gimnazjalnej) oraz Martyna Domal (absolwentka ośmioletniej szkoły podstawowej).

Wręczono również stypendia za wyniki w nauce (czyli dla uczniów ze średnią minimum 4,5); w tym roku otrzymało je aż 37 Licealistów.

Dzień zakończenia corocznej edukacji był również dobrą okazją do wręczenia nagród w konkursach. W konkursie ,,Zasmakuj w książce” nagrodzono: Martę Taras (I miejsce), Anetę Mielcarek (II miejsce) oraz Natalię Puchalską (III miejsce). Kolejne szczególne wyróżnienie otrzymała Marta Taras, która zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Komisji Europejskiej pt. ,,Europa 2050″.

Ważnym elementem spotkania z uczniami było również przemówienie Dyrektora Szkoły – Włodzimierza Matyji. Dyrektor podziękował wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, aktywność i cenne uwagi pozwalające skutecznie realizować zadania w nierzadko trudnych warunkach zdalnej nauki. Dyrektor podziękował również rodzicom – za pomoc i wsparcie w nauce na odległość.

Na koniec każdego spotkania z poszczególnymi klasami mogliśmy usłyszeć od Dyrektora ważne życzenia:

,,Składam życzenia bezpiecznych i zdrowych wakacji. Nabierajcie sił, pamiętając o wszystkich zasadach ochrony przed wirusem.

Życzę Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i sobie, abyśmy jak najszybciej mogli zapomnieć o koronawirusie, zawieszeniu zajęć a od września zdrowi, uśmiechnięci i wypoczęci mogli kontynuować pracę w typowych warunkach lekcji szkolnych.”

Życzenia te były skierowane do społeczności szkolnej wieruszowskiego LO, ale my śmiało kierujemy je również do uczniów, nauczycieli i rodziców wszystkich szkół w powiecie wieruszowskim, dołączając także życzenia odpoczynku – niezbędnego do rozpoczęcia kolejnego roku edukacji.

Oprac. Andżelika Kula

Fot. Aneta Mielcarek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments