OSP Lututów podsumowuje swoje akcje wspierające Wojtusia Howisa

Skończył się maj i nadszedł czas aby podsumować nasze działania mające na celu wsparcie zbiórki pieniędzy na leczenie naszego małego wojownika Wojtusia.

 

 

10 maja druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lututowie przeprowadzili coroczną zbiórkę środków na zakup sprzętu dla naszej jednostki. Jednak tym raz jednogłośnie stwierdziliśmy, że cały dochód z tej zbiórki przekażemy na leczenie dla małego Wojtusia. Tak więc przed każdą niedzielną Mszą Św., która odbyła się w lututowskim kościele nasi druhowie zbierali pieniążki od mieszkańców Parafii Lututów. Dzięki hojności i dobrym sercom mieszkańców naszej parafii udało nam się zebrać 4465,68 zł. oraz 75 euro w bilonie. Całą kwotę przekazaliśmy na leczenie Wojtusia.

To zbiórka zmotywowała nas do kolejnych działań, aby wspomóż Wojtusia. Tym razem nasz wybór padł na złom wszelkiego rodzaju.
Dziękujemy serdecznie naszej druhnie Katarzynie Bak za koordynację całej akcji “ Złom dla Wojtusia”.
Z całego serca dziękuję osobom, które użyczyły bezinteresownie własnego sprzętu, który ułatwił nam załadunek i transport złomu na miejsce zbiórki:

Perdek Mirosław i Ewa
Perdek Tomasz i Joanna
Dziuba Krzysztof i Anna
Pichlak Roland i Katarzyna
Paroń Marek i Dorota
Kalus Piotr i Tanita
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie z dyrektorem p. Robertem Majchrowiczem
Urząd Miejski w Lututowie oraz burmistrzowi p. Markowi Pikule
Mega Trans Józef Serweta
Dziękujemy za codzienną kawkę i słodkości ZPC Bakona.

Równie szczere podziękowania kieruję do Druhen i Druhów z OSP LUTUTÓW oraz naszych dzieci i młodzieży z DDP i MDP OSP LUTUTÓW.
Należą się Wam szczególne ukłony za to, że włożyliście w tą akcję, swoją siłę, poświęcony czas i chęć niesienia pomocy dla Wojtusia .
BOGU NA CHWAŁĘ LUDZIOM NA POŻYTEK

Pięknie dziękujemy:
Razem zrobiliśmy kawał dobrej roboty.

Klimas Paulina, Marcin, Nela, Nadia, Zuzia;
Kalus Wojtek;
Gwiazdowski Marek,Paweł;
Galiński Franciszek;
Maniak Maciek;
Faltyński Daniel ,Anita,Ania;
Halamus Mariusz;
Bereźnicka Ola;
Szmitke Kuba;
Pichlak Katarzyna;
Sokołowska Milena;
Wawrzyniak Aneta;
Nowakowski Tadeusz
Kropacz Przemek;
Bak Jacek,Kasia,Weronika, Marysia
ORAZ
Marzena Krzywańska
Radosław Modrzejewski
Jarek Lichtór

Ale największe podziękowania kieruje w stronę mieszkańców Gminy Lututów oraz naszych wspaniałych przyjaciół z Klonowej, gdzie przeprowadzaliśmy zbiórkę złomu, zwłaszcza tych którzy wystawiając złom wsparli Wojtusia.
Jesteście wszyscy wspaniali.

Jesteśmy zaskoczeni taką ilością zebranego złomu, bo to przecież ponad 52 tony- tony dobroci waszych serc
Dziękuję za każde dobre słowo, każdy uśmiech- to było bardzo budujące i motywujące nas do dalszej pracy i pomocy na rzecz Wojtusia.

Te tony dobroci zamieniliśmy dzięki uprzejmości firmy MEGA TRANS Józefa Serwety na cudowną kwotę 34262.71. oraz datki uzyskane podczas zbiórki w kwocie 550 zł. zasiliły konto siepomaga naszego małego wojownika Wojtusia z Galewic.
Czujemy się ogromnie szczęśliwi, że razem mogliśmy zasilić konto Wojtusia o tak piękną kwotę-kwotę pełną miłości, dobroci, siły i życzliwości ludzkich serc.

Była zbiórka pieniędzy, zbiórka złomu tak więc na zakończenie miesiąca postanowiliśmy sprawdzić się w pieczeniu ciast i z wielką ochotą przyłączyliśmy się do akcji organizowanej przez Katarzynę Bak, która polegała na pieczeniu i sprzedaży ciast dla Wojtusia. Tak więc nasi druhny i druhowie na swoje mundury założyli fartuchy i zabrali się za pieczenie a w dniach 24 i 31 maja dzięki uprzejmości proboszcza Parafii Lututów księdza kanonika Waldemara Gruszki za sprzedaż podczas “Kiermaszu Ciast” przed lututowskim kościołem.

Zaskoczyła nas dobroć i wielkość serc mieszkańców naszej gminy, parafii i gmin ościennych. Udało się sprzedać 770 boxów na ogólną kwotę 12470,62. Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy choć w małym procencie przyczynić się do sukcesu tego kiermaszu.

W międzyczasie nasza jednostka została nominowana dwukrotnie do akcji #GaszynChallenge – “Pompowanie dla Wojtusia” i dwukrotnie wspólnie z Dziecięcą i Młodzieżową Drużyną Pożarniczą przy OSP Lututów podjęliśmy wyzwanie wpłacając przy okazji na konto Wojtusia 297 zł.

Na zakończenie jeszcze raz pragniemy wszystkim gorąco podziękować za wsparcie i ogromne serducha okazane podczas naszych akcji.
To dzięki Wam to wszystko się udało.
JESTEŚCIE WIELCY i ogromne ukłony dla Was wszystkich.

Katarzyna Bak/Marcin Klimas

ps. WIELKI SZACUN od Redakcji ITP i powiatowy.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.