Fryzura a kształt twarzy – czyli o tym jak dobrać idealną fryzurę

Uczesanie to istotny element naszej tożsamości i wyglądu. Dotyczy to nie tylko osób, które przywiązują uwagę do swojego wyglądu i regularnie stylizują włosy. Również ci, dla których włosy mają charakter przede wszystkim praktyczny, powinni o nie dbać.

Dzięki odpowiednio dobranej fryzurze będziemy się prezentować lepiej w dosłownie każdej sytuacji – zawodowej, rodzinnej, w gronie znajomych oraz podczas wyjść na miasto. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jak dobrać fryzurę idealnie dopasowaną do naszych predyspozycji, a przede wszystkim – do kształtu naszej twarzy.

Fryzura a kształt twarzy – czyli o tym jak dobrać idealną fryzurę
Uczesanie to istotny element naszej tożsamości i wyglądu. Dotyczy to nie tylko osób, które przywiązują uwagę do swojego wyglądu i regularnie stylizują włosy. Również ci, dla których włosy mają charakter przede wszystkim praktyczny, powinni o nie dbać. Dzięki odpowiednio dobranej fryzurze będziemy się prezentować lepiej w dosłownie każdej sytuacji – zawodowej, rodzinnej, w gronie znajomych oraz podczas wyjść na miasto. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jak dobrać fryzurę idealnie dopasowaną do naszych predyspozycji, a przede wszystkim – do kształtu naszej twarzy.

Twarz owalna
Osoby o owalnym kształcie twarzy mogą odetchnąć z ulgą. Zgodnie z opinią specjalistów – zasięgnęliśmy porady fryzjerów i stylistów z: czesanka.com – twarz o tym kształcie jest najbardziej uniwersalna. To oznacza, że można do niej dopasować najróżniejsze rodzaje uczesania.
Twarz owalna charakteryzuje się lekko podłużnym oraz wąskim kształtem. Najczęściej, długość twarzy owalnej wynosi około 1,5 szerokości. Dodatkowo, szczęka jest nieco węższa niż czoło, a linia włosów często delikatnie zaokrąglona.
Osoby o tym kształcie twarzy wyglądają dobrze zarówno w fryzurach krótkich, jak i długich. W każdym przypadku fryzura nadaje się do eksponowania proporcji twarzy i podkreślania jej atutów. Głównym zaleceniem jest unikanie nadmiernej ilości włosów opadających na twarz – fale loków, burzliwe formy uczesania oraz nadmiernie długie grzywki mogą niepotrzebnie zasłaniać naszą twarz.

Twarz okrągła
Twarz okrągła to niezwykle często występujący kształt twarzy. Jej proporcje są dość podobne zarówno pod kątem długości, jak i szerokości. Często, kości policzkowe, kości skroni oraz żuchwa nie są zbyt intensywnie zarysowane, wpasowując się w ogólny kształt głowy. Dolna szczęka ma często zaokrąglony kształt.
Linia włosów u osób o okrągłej twarzy jest delikatnie zaokrąglona. Dzięki temu pasują do niej fryzury z delikatną grzywką (szczególnie zaczesaną na bok), otaczające twarz oraz równomiernie ścięte. Należy jednak unikać fryzur nadmiernie poszerzających kształt twarzy. Włosy nie powinny być jednak nadmiernie długie, by nie skracać optycznie rozmiaru twarzy.

Twarz podłużna
U osób o podłużnym kształcie twarzy, jej długość jest większa niż szerokość w stopniu przewyższającym twarze owalne. Linia dolnej szczęki jest także wydłużona, a czoło szerokie i wysokie.
Do takich twarzy pasują włosy długie lub średniej długości. Uczesanie powinno oddziaływać w taki sposób na wygląd twarzy, by uległa ona optycznemu skróceniu. Idealnie sprawdzą się fale loków, długie karbowane włosy, a także grzywki. Warto unikać włosów prostych, które będą niepotrzebnie podkreślać duży rozmiar twarzy.

Twarz trójkątna
Osoby obdarzone twarzą o tym kształcie posiadają zazwyczaj szerokie duże czoło oraz zwężony podbródek. Kości policzkowe są często wystające, a oczy duże i głęboko osadzone. Wbrew pozorom, ten typ twarzy dobrze nadaje się do eksperymentowania z różnymi formami uczesania.
Szczególnie dobrze wypadają formy cieniowane oraz asymetryczne – skośne grzywki, zaburzona geometria, lub łączenie różnych barw. Często też stosuje się krótkie grzywki lub kucyki, ozdobione dodatkowo opadającymi na twarz, pojedynczymi kosmykami włosów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenie płatne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.