Łódzcy terytorialsi formalizują współpracę ze strażą pożarną

komunikat prasowy
Łódzki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Grzegorz Janowski oraz Dowódca 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Paweł Wiktorowicz podpisali porozumienie o współpracy.

Porozumienie określa szczegółowy zakres i zasady współpracy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi i podległych jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa łódzkiego oraz 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Współpraca terytorialsów i strażaków będzie polegała na zapewnieniu sprawnej i skutecznej realizacji zadań w zakresie zwalczania klęsk żywiołowych i likwidacji ich skutków, ochrony mienia, akcji poszukiwawczych oraz ratowania lub ochrony zdrowia i życia ludzkiego.

Współdziałanie między 9ŁBOT i PSP w województwie łódzkim obejmuje również czynności pomocnicze w walce z pożarami i innymi zagrożeniami a także udział w realizacji pozostałych zadań z zakresu zarządzania kryzysowego oraz współpracę w zakresie działalności szkoleniowej. Zapewni to w przyszłości jeszcze lepsze przygotowanie strażaków i żołnierzy OT do niesienia pomocy potrzebującym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.