Nietrzeźwy sprawcą kolizji drogowej w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do której doszło w Wieruszowie. Przyczyną tego zdarzenia było niezachowanie należytej odległości od pojazdu poprzedzającego, natomiast sprawcą kolizji okazał się nietrzeźwy kierujący.

Do kolizji drogowej doszło 16 lipca 2020 roku po godzinie 17:00 w rejonie przejazdu kolejowego na ulicy Warszawskiej w Wieruszowie. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący bmw, 35 – letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go dostawczego forda transita, w wyniku czego doszło do zderzenia się obu pojazdów. Transitem w chwili kolizji kierował 37 – letni mieszkaniec Wrześni, który był trzeźwy.

Po badaniu policyjnym alkomatem kierowcy bmw okazało się, że 35 – latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. W tej sytuacji policjanci zatrzymali kierowcy bmw prawo jazdy i za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ukarali go mandatem karnym. Dodatkowo skrajnie nieodpowiedzialny sprawca zdarzenia, odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. W wyniku kolizji uszkodzone zostały również pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu.

Asp.sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments