Zakończenie roku szkolnego w placówkach oświatowych gminy Bralin

Zakończenie roku szkolnego odbyło się bez tradycyjnych akademii. Ze względu na pandemię koronawirusa uczniowie klas I-VII Szkoły Podstawowej w Bralinie łączyli się z wychowawcami zdalnie.

W ten sposób obejrzeli również film przygotowany przez samorząd uczniowski z wystąpieniem dyrektora szkoły, przewodniczącej Rady Rodziców oraz wójta gminy Bralin. Uczniowie klas I-VII odbiorą świadectwa w szkole, według ustalonego harmonogramu. Niewielka uroczystość zorganizowana została tylko dla klas VIII i odbyła się na dziedzińcu szkolnym. Uczniowie musieli zachować dystans społeczny. Obowiązywał reżim sanitarny.

Po odbiór świadectw stawili się wszyscy absolwenci.

W Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej uroczystość zakończenia roku odbywała się na sali gimnastycznej. Uczniowie byli zaopatrzeni w rękawiczki, maseczki, wyznaczone były ciągi komunikacyjne. Rozdanie świadectw odbywało się z podziałem na klasy, w odstępach, co pół godziny z 15 minutową przerwą na dezynfekcję.

Ogółem naukę w dwóch szkołach podstawowych w gminie Bralin zakończyło 548 uczniów, w tym 62 ósmoklasistów.

Fotorelacja z pożegnania klas ósmych udostępniona zostanie na stronie internetowej każdej szkoły. Absolwenci szkoły bralińskiej wraz z wychowawcami przygotowali na pożegnanie część artystyczną on-line, którą prezentują na youtube i dzienniku szkolnym.
Wójt gminy Bralin Piotr Hołoś nagrodził dwóch absolwentów z najwyższą średnia ocen i wzorowym zachowaniem. Zgodnie ze statutem szkół uczniowie otrzymali tym samym tytuł „Absolwenta Szkoły”.

Wójt podziękował dyrektorom, nauczycielom, rodzicom i uczniom za pracę i zaangażowanie w trudnym okresie nauki w czasie pandemii. Wszystkim życzył bezpiecznego, udanego wypoczynku i powrotu do szkoły po wakacjach
Pożegnanie przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie odbyło się na placu przed przedszkolem z zachowaniem odpowiednich odległości i obowiązujących procedur.

Małych absolwentów i ich rodziców przywitała dyrektor przedszkola i wychowawczynie grup. Panie podziękowały sześciolatkom za wspólnie spędzony czas w przedszkolu a rodzicom za współpracę.

Najmłodsi otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Życzenia wraz z koszem słodyczy przekazała sześciolatkom w imieniu wójta gminy Bralin Piotr Hołoś kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu. Nie zabrakło części artystycznej. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę przygotowaną na pożegnanie przedszkola podczas nauczania zdalnego.

bralin.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bralin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.