Przywrócenie dawnej świetności miejsca pochówku Bohaterom Ziemi Lututowskiej

12 sierpnia 2020 r. z inicjatywy przewodniczącego Rady Miejskiej w Lututowie Marka Zgadzaja oraz Redakcji ITP i powiatowy.pl na lututowskim cmentarzu spotkała się grupa inicjatywna w sprawie nakreślenia działań przywrócenia dawnej świetności miejsca pochówku Bohaterom Ziemi Lututowskiej.

W spotkaniu udział wzięli; Burmistrz Lututowa Marek Pikuła, Przewodniczący Rady Miejskiej w Lututowie Marek Zgadzaj, ks. kan Waldemar Gruszka proboszcz parafii lututowskiej, Pan Tomasz Jaciuk i Pani Katarzyna Idzikowska ze Stowarzyszenia Historycznego Gloria Victis oraz dziennikarze Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego Anna Świegot i E. Tomaszek.

Spotkano się w celu dokonania inspekcji miejsc pochowku osób, które bohatersko zapisały się na kartach historii Lututowa. Spotkanie na lututowskiej nekropolii zaowocowało nakreśleniem kierunku działań zmierzających do renowacji niektórych obiektów cmentarnych i historycznych nagrobków.

Podjęto decyzję, iż w najbliższym czasie zostaną podjęte prace porządkowe i konserwacyjne m.in. kaplicy, gdzie złożone było ciało śp. Pelagiusza Cieleckiego Naczelnika Cywilnego Powstania Styczniowego na Powiat Wieluński.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.