Odpowie przed sądem za handel „podróbkami”

Wnikliwe działania wieruszowskich policjantów doprowadziły do zabezpieczenia dużej ilości odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Podejrzany o to przestępstwo mężczyzna, został zatrzymany i usłyszał już zarzut.

Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
6 września 2020 roku policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z wieruszowskiej komendy, przeprowadzili akcję wymierzoną w przestępczość, polegającą na wprowadzaniu do obrotu odzieży, z podrobionymi znakami towarowymi.

Zgromadzone w tej sprawie informacje wskazywały, że na jednym ze stoisk handlowych przy ulicy Rzemieślniczej w Wieruszowie, sprzedawana jest odzież z podrobionymi logotypami. Ustalenia kryminalnych potwierdziły się. W jednym ze stoisk handlowych, funkcjonariusze zabezpieczyli prawie tysiąc sztuk różnego rodzaju odzieży, z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm.

W tej sytuacji mundurowi zatrzymali 60–letniego właściciela stoiska handlowego, mieszkańca powiatu wieluńskiego. Podejrzany noc spędził w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi w tym przypadku, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz zabezpieczony towar zostanie poddany wnikliwej analizie eksperta. Straty powstałe w związku z nielegalnym procederem są obecnie w trakcie ustalania. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.