Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Łodzianin wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej w Sokolnikach, w powiecie wieruszowskim. Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

16 września 2020 roku w godzinach popołudniowych policjanci wieruszowskiej „drogówki” w Sokolnikach zatrzymali do kontroli opla vivaro. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji wiedzieli, że kierujący oplem 40 – letni mieszkaniec Łodzi, był już w przeszłości notowany za „przestępstwa narkotykowe”, w związku z czym postanowili przeszukać opla, którym się poruszał. Podczas przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli susz marihuany oraz kilkadziesiąt tabletek z zawartością metaamfetaminy.

Już wstępne badania zabezpieczonych substancji potwierdziły, że to narkotyki. W tej sytuacji mundurowi zatrzymali 40 – latka, który usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Od podejrzanego została pobrana krew do badań które wykażą, czy kierował pojazdem pod działaniem środków odurzających. Śledczy pod nadzorem prokuratora prowadzą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Dodatkowo łodzianin został ukarany mandatem karnym, za brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.