Kierował bez prawa jazdy i uciekł po kolizji

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do której doszło w sobotnie popołudnie na drodze wojewódzkiej 450 w miejscowości Lubczyna. Przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.
Do tej kolizji drogowej doszło 17 października 2020 roku o godzinie 17:00 na drodze wojewódzkiej 450 w Lubczynie, w gminie Wieruszów. Na miejscu tego zdarzenia policjanci wieruszowskiej „drogówki” ustalili, że kierujący oplem vectra, 29 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, po czym uciekł z miejsca kolizji. Policjanci po ustaleniu kierującego oplem, ukarali mężczyznę mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak się okazało, 29 – latek nie posiada prawa jazdy, za co również został ukarany wysokim mandatem karnym. W wyniku kolizji uszkodzony został pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu. Kierowca opla w chwili tej kolizji był trzeźwy.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze, jest to jedna z najczęstszych przyczyn z powodu których dochodzi do zdarzeń drogowych.

Asp. sztab. Damian Pawlak

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lubczyna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments