[Kępno] Brawurowa jazda pod wpływem alkoholu przed Komendą Policji

Jazda z przebitymi oponami nie należy do najłatwiejszych. Poza tym trudno takie zjawisko przeoczyć. Ten pijany kierowca postanowił skrócić sobie drogę i tuż przed budynkiem KPP Kępno przejechał z impetem po trawniku.

W sobotę 21 listopada 2020 roku kilka minut po godzinie 23, policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali 41 – letniego obywatel Ukrainy, kierującego samochodem marki Peugeot. Mężczyzna postanowił skrócić sobie drogę jadąc od stacji paliw Orlen w Chojęcinie w kierunku ulicy Wrocławskiej, przejechał ze znaczną prędkością przez krawężnik oraz trawnik znajdujący się naprzeciwko budynku policji, rozwalając wszystkie cztery opony. Powodem błędnej oceny sytuacji był zapewne alkohol.

Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Za uszkodzenia pojazdu powstałe wskutek nieodpowiedzialnej jazdy policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, który został odholowany na parking strzeżony. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, bądź pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments