Noworoczne spotkanie z lokalnymi mediami

W czwartkowe przedpołudnie starosta kępiński Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka oraz członek zarządu Krystyna Możdżanowska wzięli udział w noworocznym spotkaniu z przedstawicielami redakcji lokalnych mediów.

Rok 2020 upłynął pod znakiem pandemii koronawirusa. Wszelkie wydarzenia były odwoływane, niektóre przenoszone na następny rok a życie społeczne ograniczało się do zasady Dystans, Dezynfekcja, Maseczka. Był to czas, w którym górę brały myśli, że nie wszystko od nas zależy. Jednak, jak przyznał starosta kępiński – Robert Kieruzal – nie wszystko należy widzieć w czarnych barwach.

– Mamy świadomość, że nie tylko inwestycjami samorząd żyje. Nie tylko realizowaniem tych podstawowych zasad, do których jesteśmy stworzeni jako samorząd powiatowy, ale także dający inne możliwości. (…) 2020 r. to również rok wielu sukcesów. Nie tylko na niwie kulturalnej czy promocji ogólnopojętej, ale także wykorzystanych środków na inwestycje. Tych inwestycji w tym roku było bardzo dużo. Cieszymy się z tego, że mimo pewnych obostrzeń udało nam się zrealizować wiele inwestycji. To wszystko daje poczucie, że jednak nasza rola w powiecie jest ważna i realizujemy to, czego mieszkańcy od nas oczekują. – powiedział włodarz powiatu.

Spotkanie było okazją do złożenia życzeń z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Środków Masowego Przekazu. Przedstawiono także plany Powiatu Kępińskiego w zakresie promocji w 2021 roku. Zaplanowano wiele wydarzeń w sferze kulturalnej czy sportowej.

Starosta wyraził także nadzieję, że okres wiosenny oraz letni będzie łaskawy a cała sytuacja epidemiczna uspokoi się i zostanie pod pełną kontrolą, nie zagrażając społeczności.

red.
foto. Starostwo Powiatowe w Kępnie
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments