Grupa SPEED i niechlubny rekord prędkości w obszarze zabudowanym

W miniony weekend grupa „Speed” Komendy Powiatowej Policji w Kępnie patrolowała ulice naszego powiatu, niestety kolejni kierujący stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

19 lutego przed godziną 13:00 w miejscowości Mroczeń, 26 – letni mieszkaniec powiatu Namysłowskiego kierując osobowym Mercedesem jechał z prędkością 107 km/h w obszarze zabudowanym.

20 lutego po godzinie 17:00 niechlubny rekord prędkości w obszarze zabudowanym ustalił 21 – letni mieszkaniec miejscowości Piaski, który samochodem marki Audi w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 156 km/h, gdzie znajduje się ograniczenie prędkości do 50 km/h.

W tym samym dniu przed godziną 21:00 w miejscowości Świba, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi, którym kierował 57 – letni mieszkaniec gminy Wieruszów, przyczyną prędkości również była nadmierna prędkość, w tym przypadku kierujący jechał z prędkością 106 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Wszyscy zatrzymani do kontroli z powodu przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h, stracili swoje uprawnienia na najbliższe trzy miesiące oraz zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi wraz z systemem punktowym.

APELUJEMY O ZDROWY ROZSĄDEK NA DRODZE – to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną niebezpiecznych, a często tragicznych wypadków drogowych. Jednocześnie informujemy wszystkich kierujących na drogach naszego powiatu, że tego typu działania naszej kępińskiej Grupy Speed będą cyklicznie powtarzane, a wobec kierowców popełniających tego typu wykroczenia będą natychmiastowo wyciągnięte konsekwencje.

KPP Kępno
Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Kępiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments