Wypadek drogowy w Dąbrówce

Wieruszowscy policjanci pod nadzorem prokuratura wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Dąbrówce, w gminie Galewice. W wyniku wypadku poszkodowane zostały cztery osoby. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tego wypadku drogowego doszło w nocy, 21 listopada 2021 roku przed godziną 2:00. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem focus, 24 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, na łuku drogi w Dąbrówce w gminie Galewice, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku kierujący oraz troje pasażerów forda w wieku od 15 – tego do 18 – tego roku życia, zostali przetransportowani do szpitala, w tym dwie osoby w stanie nieprzytomności. Znacznemu uszkodzeniu uległ pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu. Od kierującego pobrano krew do badań, które pozwolą określić jego stan trzeźwości w chwili wypadku. Policjanci nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Przypominany, że za spowodowanie wypadku drogowego, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność na drogach. Jesienna aura, mgły, opady deszczu i liście na jezdni powodują pogorszenie widoczności. W takich warunkach kierujący może nagle stracić panowanie nad pojazdem, co często skutkuje wypadkiem. Pamiętajmy, aby zawsze dostosować prędkość do warunków drogowych i własnych umiejętności.

Asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments