Eliminacje Wojewódzkie – Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich

W dniu 22.06.2022r na stadionie MOSIR w Sieradzu odbyły się Eliminacje Wojewódzkie do Ogólnopolskich zawodów „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. Zawody obejmowały roczniki 2011 i 2012 a zawodnicy startowali w 5 konkurencjach.

 

Biegu na 60m, 300m skoku w dal, skoku wzwyż i rzucie piłeczką palantową z podziałem na chłopców i dziewczęta

W eliminacjach wystartowało 35 uczniów szkół gminy Wieruszów – uczestników programu Lekkoatletyka Dla Każdego oraz uczniów wytypowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Dla większości z uczniów to pierwsze zawody rangi wojewódzkiej na których mogli wystartować. Wiec ogromne przeżycie. Nie obyło się bez łez oraz wielkiej radości. Warto dodać, że młodych adeptów lekkiej atletyki dekorowali nasi byli mistrzowie: Marian Woronin (wicemistrz olimpijski, mistrz Europy, były rekordzista Europy i najszybszy Polak w historii) oraz Sebastian Chmara (halowy mistrz świata i Europy w siedmioboju).

W sumie Gmina Wieruszów zaprezentowała się bardzo dobrze. Nasi uczniowie zdobyli 11 medali.

Opiekunami młodzieży byli nauczyciele wychowania fizycznego mgr Anna Łakoma , mgr Mariusz Marek  i trener LDK mgr Jarosław Urbaniak.

Szczegółowe wyniki i więcej materiałów zostanie podane po ich oficjalnej publikacji na stronie Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Łodzi.

Jarosław Urbaniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments