4 Rajd Rowerowy „Wielka Pętla Gminy Rychtal” już za nami!

W ubiegłą sobotę 17 września 2022 roku odbył się 4 rajd rowerowy pn. „Wielka Pętla Gminy Rychtal”!

Pomimo deszczowego początku rajdu jego dalszy przebieg odbywał się w idealnej pogodzie na rowerowe wyprawy. Jak co roku celem rajdu było odwiedzenie wszystkich miejscowości w naszej gminie. Rajd rozpoczął się w Hali sportowej w Rychtalu rozgrzewką. Na wstępie wszyscy zgromadzeni otrzymali charakterystyczne dla rajdu przypinki oraz wodę. Następnie podzielono się na grupy ze względów bezpieczeństwa, zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Uczestnicy eskortowani byli przez patrol policji z posterunku w Trzcinicy z siedzibą w Laskach oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Rychtalu.

Po pokonaniu trasy około 13 km przebiegającej przez drogę wiatrakową na granicy miejscowości Rychtal-Głuszyna, Darnowiec i Remiszówkę miejsce miała pierwsza przerwa regeneracyjna w budynku Szkoły Podstawowej w Drożkach, gdzie na uczestników czekała kawa, herbata oraz swojskie ciasto przygotowane przez sołectwo Drożki. Następnie rowerzyści wyruszyli w kierunku Skoroszowa przejeżdżając przez takie miejscowości jak Głuszyna czy Smyk. Na trasie nie zabrakło kibiców którzy dopingowali uczestników rajdu. Kolejny postój miał miejsce w Krzyżownikach, gdzie odbyła się przerwa na posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Krzyżownik.

Dalsza trasa prowadziła przez Dworzyszcze, Proszów, Dalanów poprzez drogi wiatrakowe uczestnicy dotarli do Sadogóry i kontynuując trasę przez Wielki Buczek oraz Mały Buczek dostali się do Stogniewic gdzie miejsce miał kolejny postój na zregenerowanie sił. Sołectwo Stogniewice dla uczestników rajdu przygotowali ciepłe napoje. Po odpoczynku kontynuowano rajd przez Zachciałę oraz malowniczy teren rezerwatu przyrody „Studnica”. Zakończenie rajdu odbyło się w „Studniczance” w miejscowości Zgorzelec gdzie strażacy OSP Rychtal przygotowali gillowane kiełbaski. Podczas postoju odbyła się pogadanka na temat programu priorytetowego „Czyste Powietrze” z zainteresowanymi wymianą pieca oraz termomodernizacją budynku. Rajd zakończył się losowaniem atrakcyjnych nagród w postaci gadżetów rowerowych. Sponsorem nagród był market budowlany „Pszczółka” Rychtal.

Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w pomoc oraz organizację 4 Wielkiej Pętli Gminy Rychtal. W szczególności OSP Rychtal, oraz Policji, dzięki którym mogliśmy się bezpiecznie poruszać się po drogach. Za stronę gastronomiczną dziękujemy sołectwom Drożki oraz Stogniewice, a także KGW Krzyżowniki, które przygotowały kanapki, ciasta oraz ciepłe napoje dla wszystkich uczestników. Dziękujemy Marketowi „Pszczółka” w Rychtalu za ufundowanie gadżetów rowerowych.

Ogromne podziękowania kierujemy wszystkim przybyłym na tegoroczny rajd, którzy wspólnie zechcieli spędzić tak aktywną sobotę oraz serdecznie zapraszamy na 5 Wielką Pętlę Gminy Rychtal już za rok.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments