Lekcja z Mistrzem w ZSCKR w Lututowie

We wtorek 13. września 2022 roku w Zespole Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie odbyła się nietypowa lekcja wychowania fizycznego. Dlaczego? Tego dnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w treningu lekkoatletycznym z mistrzem Polski w skoku w dal Andrzejem Kuchem, 19. skoczkiem w historii dyscypliny w Polsce, który podczas krajowego finału przekroczył barierę ośmiu metrów oddając skok na odległość 8,05. Największy sukces odniósł w 2021, zdobywając indywidualnie mistrzostwo kraju podczas Mistrzostw Polski w Poznaniu.

W spotkaniu tym brała udział Iwona Kopeć-Magda wiceprezes Zarządu ds. Ekonomiczno-Handlowych Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, który to objął patronatem finansowym naszego sportowego gościa. To właśnie pani Kopeć wraz z dyrektorem ZSCKR Robertem Majchrowiczem powitała Andrzeja Kucha. Zanim udaliśmy się na aktywne przygotowanie do skoku w dal, uczniowie mieli okazję do wysłuchania i porozmawiania z mistrzem. Sportowiec opowiedział o swojej ścieżce kariery, o sukcesach i porażkach. Jak sam stwierdził sukces sportowy przychodzi tylko dzięki wytrwałości, pomimo porażki i nie pojawia się z dnia na dzień. To, co większość ludzi widzi na pierwszy rzut oka – osiągnięcia, wspaniała kariera– jest wynikiem ciężkiej pracy i wymaga dłuższego czasu, a mierzalne wyniki zawodów, pojedynków decydują o tym, czy zawodnik zasługuje na znalezienie się w gronie najlepszych w swojej dyscyplinie.

Andrzej Kuch przybliżył również uczniom dyscyplinę jaką jest skok w dal, co go urzekło w niej i jak zaczęła się jego przygoda z lekkoatletyką niewątpliwie „królową sportu”. Uczestnicy spotkania mieli możliwość dotknięcia trofeów sportowca, m.in. złotego medalu z mistrzostw Polski. Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań dotyczących drogi, wielokrotnie bardzo trudnej, jaką przeszedł pan Andrzej, by osiągnąć najwyższe „laury”.
Kolejna część spotkania to specjalistyczny trening i możliwość zmierzenia się na skoczni w dal z mistrzem Polski. Posumowaniem zajęć było wspólne zdjęcie, które będzie niewątpliwie trwałą pamiątką wspaniałego spotkania. Uczniowie podziękowali mistrzowi gromkimi brawami za niezwyczajną lekcje wychowania fizycznego pełną wartościowych przesłań i za okazję spotkania tak pozytywnego człowieka, który swoim uporem pokazał, że można osiągnąć wiele, jeśli tylko się tego pragnie.

Spotkanie z wybitnym sportowcem było niezwykle wartościowe dla uczniów naszej szkoły, swoim doświadczeniem Andrzej Kuch na pewno wielu zmotywował do działania, podsuwając pomysły odnalezienia swoich pasji. Uczniowie łatwo nawiązali kontakt ze znanym sportowcem, bez skrupułów wypytywali lekkoatletę o szczegóły jego kariery i osobistego życia. Uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego dziękują dyrektorowi Robertowi Majchrowiczowi za zaproszenie i możliwość spotkania z tak utytułowanym skoczkiem w dal.
Elżbieta Okolewska

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments