Pierwsze punkty Prosny na własnym boisku

1834115-pilka-nozna-643-482W pierwszym spotkaniu sezonu 2015/16 na własnym boisku wieruszowska Prosna zasłużenie pokonała KKS Kurów 2:0 po bramkach zdobytych przez Piotra Wróbla oraz Łukasza Aplasa.

Prosna Wieruszów – KKS Kurów 2:0 /1:0/
1:0 Wróbel /25/
2:0 Aplas /76/
Prosna: Kaleta, Zawieja, M. Poprawa /76 Owczarek/, Giery, Błażejewski, Aplas, Grajerz, Gocha /68 Rzeźnik/, Siatkowski /46 Zarych/, Wróbel, Tomala.

Drugie zwycięstwo odnieśli piłkarze wieruszowskiej Prosny w rozgrywkach sieradzkiej klasy A grupa I. Piłkarze trenowani przez Włodzimierza Dwernickiego po zwycięstwie w ub. tygodniu na wyjeździe z Rolnikiem Skąpa, tym razem pokonali na własnym boisku KKS Kurów.

Pierwsze minuty niedzielnego spotkania należały do gospodarzy, którzy znacznie częściej byli w posiadaniu piłki, jednak nie potrafili stworzyć sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki, a strzały z dalszej odległości m.in. Bartosza Siatkowskiego minimalnie chybiły celu. Dopiero w 25 min. na strzał z ponad 20 m. zdecydował się Piotr Wróbel. Precyzyjnie uderzona piłka znalazła miejsce w siatce gości i Prosna objęła prowadzenie.

Po zdobyciu prowadzenia nasi piłkarze jakby uśpieni tym faktem oddali inicjatywę gościom, którzy w 38 min. mieli doskonała szanse na wyrównanie. Zmierzającą do bramki Prosny piłkę w ostatniej chwili zdołał jednak wybić ręką na rzut rożny Patryk Kaleta. Pierwsze minuty po przerwie to gra wyrównana.

Z upływem czasu ponownie inicjatywę przejęli nasi piłkarze. W 76 min. jedną z akcji skutecznie wykończył Łukasz Aplas, ustalając wynik spotkania na 2:0 do Prosny. W meczu z Kurowem na boisku pojawił się kolejny debiutant wychowanek klubu Kamil Zarych, który w min zastąpił Bartosza Siatkowskiego. Do drużyny powrócił również Paweł Rzeźnik, który ostatnie sezony spędził w Bolesławcu i Olszowie

LKS Masłowice – Warta Osjaków 2:2

W sobotę bm.: Czarni II Rząśnia – Orzeł Galewice /godz.17/.
W niedzielę 30 bm.: KKS Kurów – GKS Czastary /15/, LZS Łaszew – Prosna Wieruszów /14/, KS Osiek – Warta II Działoszyn /17/, Warta Osjaków – Start Łubnice /16/,

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.