Podsumowanie inwestycje w budynkach komunalnych

inwestycjęW Domu Ludowym w Mnichowicach podczas wakacji postawiono nowy piec kuchenny. Podczas ostatniego dużego remontu, jaki miał miejsce w 2014 roku, w kuchni rozebrano stary piec kaflowy.
W związku z zapotrzebowaniem mieszkańców na tego typu wyposażenie kuchni jeszcze w czerwcu 2015 r. Gmina Bralin podpisała umowę na budowę pieca jedno paleniskowego o wymiarach: 0,85 x 0,72 x 1,70 m oraz wyłożenie kaflami ścian nad blachami grzewczymi. Prace związane z budową pieca oraz zakupem potrzebnych materiałów zostały wycenione na 8.340,00 zł. Wykonawcą robót był Zakład Zduński Marek Olek z gminy Trzcinica.
Remont elewacji w Goli. Od początku sierpnia br. rozpoczął się remont elewacji budynku OSP w Goli. Odświeżeniu poddana została tym razem elewacja od strony zachodniej i północnej tego budynku, gdyż w ubiegłym roku wyremontowano elewację frontową. Prace polegać będą na uzupełnieniu tynków, gruntowaniu całości powierzchni, wymianie podbitki z płyt OSB wraz z malowaniem, dwukrotnym malowaniu elewacji. Ponadto pomalowana zostanie stolarka okienna, drzwiowa, kraty, rynny i opierzenia, naprawione zostaną betonowe cokoły. Prace zlecone zostały firmie „MADO” Marcin Golas ze Świby, a ich koszt wyniesie 17.520,62 zł brutto. Dzięki temu wizerunek budynku OSP w Goli zyska na jakości i godnie powita gości dożynkowych, które w tym roku odbędą się w sołectwie Gola 23 sierpnia.
Dodatkowe wyposażenie
Na wniosek mieszkańców Taboru Wielkiego do kuchni w Domu Ludowym zakupiona została lodówka. Koszt zakupu wyniósł 3.000,00 zł. Z kolei boiska w Czerminie, Mnichowicach i Taborze Wielkim wyposażone zostały w piłkochwyty. Łączny koszt zakupu 3 piłkochwytów to 7.000,00 zł.
Planowane pozostałe remonty. Jeszcze w tym roku planowana jest wymiana okien i drzwi w jednym z mieszkań komunalnych w budynku po szkolnym w Czerminie. W Chojęcinie -Parcelach zostaną ocieplone ściany Domu Ludowego, gdzie powierzchnia ocieplenia wynosi ponad 120 m2. Z kolei przed budynkiem komunalnym przy ul. Namysłowskiej 13 (Posterunek Policji) będą remontowane schody wejściowe. W trakcie realizacji jest remont w jednym z mieszkań komunalnych, gdzie prace obejmują wymianę instalacji elektrycznej w części lokalu, a ich koszt wyniesie 2.337,00 zł brutto. Planowana jest również całkowita wymiana instalacji elektrycznej w kolejnym mieszkaniu komunalnym oraz inne remonty w mieszkaniach komunalnych.
red

zdj: bralin.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bralin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments