Śniadanie Wielkanocne Gminy Kępno

9 kwietnia 2019 r. w Świbie gm. Kępno odbyło się Gminne Śniadanie Wielkanocne, na które zaproszenia wystosowali:
Burmistrza MiG Kępno Piotr Psikus, przewodniczący Rady Miejskiej w Kępnie Andrzej Stachowiak, przewodnicząca KGW w Świbie Małgorzata Napierała oraz sołtys wsi Świba Piotr Baraniak.

Przy suto zastawionych świątecznych stołach zasiedli wspólnie mieszkańcy gminy Kępno, sołectwa Świba, przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarnych m.in. Minister Andżelika Możdżanowska,  Jarosław Urbaniak Poseł na Sejm RP,  Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, przedstawiciele Posłów i  instytucji, pracownicy UM i lokalne media.

Przybyłych gości powitali i uroczystość prowadzili: przewodnicząca KGW w Świbie Małgorzata Napierała oraz sołtys wsi Świba Piotr Baraniak. Głos zabrał Burmistrz Kępna Piotr Psikus, który przekazał wszystkim zgromadzonym na śniadaniu wielkanocnym życzenia świąteczne. Włodarz gminy Kępno życzył wzajemnej serdeczności, życzliwości   dobrej współpracy oraz zdrowych i spokojnych świąt. Życzenia na zbliżające się święta Wielkiej Nocy przekazali również zaproszeni goście.

Koło Gospodyń Wiejskich w Świbie w tym roku obchodzi 60-lecie swojej działalności. Nie zabrakło gratulacji, życzeń, kwiatów  i prezentów.

Wielkanocne przysmaki, które królowały na stołach były dziełem kulinarnym Pań z KGW w Świbie. Czego tam nie było: żurek z kiełbaską i jajeczkiem, biała kiełbaska, jajka oraz wielkanocne baby i mazurki.

Przed przystąpieniem do degustacji pokarmy poświęcił proboszcz tutejszej parafii ks. Rafał Lubryka.

Część artystyczną o tematyce świąteczno – wiosennej przygotowały i zaprezentowały dzieci z miejscowego przedszkola i uczniowie ze szkoły w Świbie.

W tej nieustającej pogoni za czasem, znalazła się chwila na rozmowę, refleksję i przemyślenia.

ITP i powiatowy.pl dziękuje organizatorom za zaproszenie. Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych życzymy Państwu zdrowych i pogodnych świąt, rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole oraz bliskości Zmartwychwstałego Chrystusa.

Anna Świegot

E. Tomaszek

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Świba. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.