Wysoka wygrana Gal Gazu Galewice

W siedemnastej kolejce spotkań Gal Gaz Galewice wysoko pokonał na własnym boisku Wartę Osjaków 4:0, prowadząc do przerwy 1:0. Po dwie bramki dla galewiczan zdobyli: Karol Dudek i Krzysztof Gruszczyński.

Gal Gaz Galewice –  Warta Osjaków 4:0 (1:0)

1:0 Karol Dudek (29)

2:0 Krzysztof Gruszczyński (47 rz.k.)

3:0 Krzysztof Gruszczyński (61 rz.k)

3:0 Karol Dudek (66)

Gal Gaz: Olkusz (82 Fras), Wójcicki, Gruszczyński, Królikowski, Jaroch, Wróbel (57 Błasik), Krawczyk, Dwornik (67 Idczak), Wollner, Dyduch, Dudek (67 Gładysz). Trener Tomasz Jaworski. Kierownik drużyny Jan Pawlik.

W trzecim mistrzowskim meczu tego roku Gal Gaz zdobył wreszcie komplet punktów. Podopieczni  Tomasza Jaworskiego od początku zdecydowanie przeważali we wszystkich formacjach. Gościom jednak dość długo bo do 29 min. udawało się zachować czyste konto. A sytuacji galewiczanie mieli mnóstwo, zabrakło jednak skutecznego wykończenia w decydujących momentach. W 29 min. na linii pola karnego piłkę otrzymał Karol Dudek, minął obrońcę i plasowanym strzałem obok słupka pokonał wreszcie golkipera Warty. W pierwsze części drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie, nadal zdecydowanie przeważali galewiczanie. W 47 min. po faulu w polu karnym Warty sędzia pokazał na rzut karny, którego na gola zamienił Krzysztof Gruszczyński. Ten sam zawodnik podszedł do rzutu karnego w 61 min. i ponownie ulokował piłę w siatce gości. Cztery minuty później ładną akcję Gal Gazu zakończył Karol Dudek ustalając wynik spotkania. W końcówce goście zaatakowali nieco odważniej stwarzając dwie sytuacje bramkowe, jednak na posterunku był nowy nabytek Gal Gazu Olkusz, a kilka minut później jego zmiennik Fras. W następnej kolejce  Gal Gaz w niedzielę 3 kwietnia br. spotka się w derbach powiatu wieruszowskiego z Prosną Wieruszów. Spotkanie rozegrane zostanie w Wieruszowie.

ryt.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno, Wieruszów i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.