II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych – Wałbrzych 2013

II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych - Wałbrzych 2013W dniach 10-14 kwietnia 2013 roku w WAŁBRZYCHU odbyła się II Ogólnopolska Olimpiada  Młodzieży w Sportach Umysłowych: warcaby , szach, brydż.

Uczestnicy to młodzi zawodnicy w wieku 14-16 lat. W finale mogli brać udział najlepsi sportowcy naszego kraju , którzy zakwalifikowali się poprzez eliminacje.

Miło nam poinformować ,że w warcabach w gronie 30 zawodników byli  : Dawid Ciećka oraz Grzegorz Siwik z LKS ,,CZARNA DAMKA,, Lututów  .

W grupie dziewcząt miała uczestniczyć też Paulina Ciećka, ale niestety z powodów osobistych nie mogła wyjechać. Rozegrano 9 rund  czasem 1,5 h na zawodnika w każdej z rund. Dawid Ciećka zajął 18 miejsce (3 zw ,3  rem i 3 por) , natomiast Grzegorz Siwik 24 (3 zw , 1 rem i 4 por) .

Grzesiu po raz pierwszy uczestniczył w turnieju ogólnopolskim i zapłacił frycowe (plasował się cały czas  w górnej czołówce , ale 3 ostatnie partie przegrał i dlatego taki wynik) .

Ponadto w dniu 13 kwietnia 2013 roku rozegrano Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w warcabach 100 polowych w grze błyskawicznej.

Udział wzięli oczywiście nasi dwaj finaliści. Tutaj dobry występ zanotował Grzegorz , który zajął  11 miejsce z 10 pkt ( 3 zw, 4 rem i 2 por). Dawid uplasował się na 19 pozycji  (3 zw, 2 rem i 4 por).  Chłopcy bardzo mile wspominają  swój udział w Olimpiadzie  (między innymi spotkanie z Panią Minister Sportu Joanną Muchą ). Koszty w zawodach pokryło w całości Ministerstwo Sportu.

Ze sportowym pozdrowieniem

Wacław Zabłcki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.