Photo6Piast Błaszki- Prosna Wieruszów 2:1 (0:0)

0:1- Mońka Łukasz (46 min.-Prosna)

1:1- Kaczmarek Arkadiusz (47 min.-Piast)

2:1- Kępski Adrian (70 min.- Piast)

ProsnaPoprawa Paweł, Korpeta, Błażejewski, Giery,Tomala, Mońka, Nawrocki, Albert, Nasiadek, Gollmer, Świerkowski, Kaleta, Jasiński, Siatkowski.

Trener: Marcin Lenarczyk. Kierownik drużyny: Paweł Sułot.Sędziowali: Mariusz Nowak, oraz asystenci Marcin Słupiński i Artur Czaiński.Artykuł ten został napisany 29.04.2013r.(poniedziałek) w Wieruszowie.

W pierwszym tegorocznym meczu wyjazdowym w Klasie Okręgowej, piłkarze wieruszowskiej Prosny przegrali w Błaszkach z miejscowym Piastem 1:2. Wynik został ustalony w drugiej połowie, gdyż pierwsza zakończyła się bezbramkowym remisem. Pojedynek odbył się 28.04.2013r.(niedziela o godzinie 16:00).Tego dnia zmierzyły się ekipy, dla których to spotkanie było bardzo ważne, ponieważ obie miały na koncie po 11 punktów i okupowały one dolne rejony ligowej tabeli, jednocześnie z sobą sąsiadując. Z tego względu trudno było wskazać faworyta. Obu drużynom przyszło walczyć o ligowe punkty w bardzo trudnych warunkach. Choć pogoda i kibice dopisali, to jednak stan murawy przypominał ten, jaki można było zaobserwować w pamiętnym meczu Polska- RFN z 1974 roku (brak skoszonej trawy, błoto, a przede wszystkim „bajorka” wody pod polem karnym, w których tonęła futbolówka). Oba zespoły zaprezentowały bardzo kiepski futbol, a spotkanie to było po prostu marnym, bezbarwnym widowiskiem. Pierwsza odsłona z lekkim wskazaniem na korzyść Błaszkowian, którzy stworzyli 3 dogodne okazje do zdobycia bramki, jednak żadnej z nich nie potrafili wykorzystać. Najpierw w 20-ej minucie walki Piast wykonywał rzut rożny z lewej strony boiska. W zamieszaniu pod bramką Prosny strzał z 5-ciu metrów świetnie obronił Paweł Poprawa. Zaledwie 10 minut później rzut wolny Piasta także nie przyniósł mu prowadzenia. Strzał z odległości ok. 30 metrów po rykoszecie ponownie obronił bramkarz przyjezdnych. Ostatnia sytuacja w tej części gry jaką stworzyli gospodarze miała miejsce w 45-ej minucie spotkania. Po kolejnym rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym, gości od utraty bramki uratował słupek. Tak więc do przerwy mimo usilnych starań obu ekip wynik był bezbramkowy. Po zmianie stron do głosu doszli wreszcie Wieruszowianie. Już w 46-ej minucie po wspaniałej akcji z lewej strony pola karnego i świetnej wrzutce Dawida Alberta, bramkę głową dla gości z Wieruszowa zdobył Łukasz Mońka i było 0:1!!!.Niestety minutę później Piast Błaszki zdołał wyrównać za sprawą Arkadiusza Kaczmarka. Utrata bramki była konsekwencją braku powrotu i dezorganizacją w grze obronnej podopiecznych Marcina Lenarczyka. Widać było wyraźnie,że w tej części meczu większą ochotę do gry przejawiali Wieruszowianie, którzy to zagrali nieco bardziej odważnie i przycisnęli mocno zaskoczonych piłkarzy Piasta. Niestety w tym momencie na przeszkodzie naszym chłopcom stanął arbiter główny, który niejako robił co mógł, aby być w centrum uwagi. Tenże wspomniany najpierw nie podyktował „jedenastki”, po zagraniu ręką jednego z graczy Piasta, co wywołało uzasadnione pretensje skrzywdzonych zawodników Prosny. Z kolei w 68-ej minucie pojedynku, w konsekwencji 2-ej żółtej kartki, boisko musiał opuścić Arek Korpeta i goście od tego momentu kończyli mecz w „dziesiątkę”. W trakcie zawodów można było odnieść uzasadnione wrażenie,że tego dnia sędzia zbyt często i „po aptekarsku” sięga po żółte kartoniki, a on sam, delikatnie mówiąc nie był najlepiej dysponowany. Osłabienie naszej ekipy wykorzystali natomiast gospodarze. W 70-ej minucie po jednej z akcji do siatki Pawła Poprawy trafił Adrian Kępski i było 2:1. Jak się okazało do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie. Podsumowując można stwierdzić,że choć spotkanie nie stało na najwyższym poziomie, było toczone w trudnych warunkach i okupione sporą ilością fauli z obu stron, to jednak było ono wyrównane i najbardziej sprawiedliwym wynikiem, który nie krzywdziłby żadnej z drużyn, byłby remis. Tak się jednak nie stało. Dziękujemy naszym chłopcom za ambitną walkę do końca, determinację i serce włożone w to spotkanie. Kolejny mecz ligowy Prosna Wieruszów rozegra już w środę 1 maja 2013r.Na własnym obiekcie przy ul. Sportowej podejmować będziemy zespół Orkana Bro Węg Buczek. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.00. Zapraszamy serdecznie kibiców i liczymy na sukces naszej ekipy w tym pojedynku.

Gerard Smyczek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.