Spisali się – na piątkę

Prosna Wieruszów - LZS Brąszewice -  5-2  (3)Prosna Wieruszów- LZS Brąszewice 5:2 (5:1) – relacja Gerarda Smyczka

Bramki: 1:0-Arkadiusz Korpeta (10.min.-Prosna)

2:0- Krzysztof Nawrocki (12.min.-Prosna)

3:0-Krzysztof Nawrocki (16. min.-Prosna)

3:1-Przemysław Czarnecki (26.min.- głową- LZS Brąszewice)

4:1-Krzysztof Nawrocki (34.min.-Prosna)

5:1-Dawid Albert (35.min.-Prosna)

5:2-Przemysław Banasiewicz (77.min.- LZS Brąszewice)

Prosna: Kaleta, Poprawa Mateusz, Korpeta, Zawieja, Mońka, Giery, Albert, Tomala, Błażejewski, Nasiadek, Nawrocki (74′ Gollmer), Jasiński, Owczarek, Wróbel. Trener: Robert Lange. Kierownik drużyny: Paweł Sułot.

Sędziowie: Modliński Sebastian oraz asystenci Kędzia Karol i Lewandowski Maciej. (wszyscy spisali się bardzo dobrze).

W niedzielne popołudnie (26.05 2013r.o godz.16.00) w obecności licznie zgromadzonych kibiców przy sprzyjającej aurze, piłkarze wieruszowskiej Prosny rozegrali kolejny mecz o mistrzostwo Klasy Okręgowej. W 22.kolejce rozgrywek na stadion przy ul. Sportowej zawitał 8 zespół ligowej tabeli- LZS Brąszewice. Po pechowej porażce z Gal Gazem (0:1), gospodarze wyszli tego dnia na boisko z zamiarem zdobycia kompletu punktów i mocnym postanowieniem poprawy. Prowadzeni przez nowego trenera Roberta Lange,(zastąpił na tym stanowisku Marcina Lenarczyka), nasi chłopcy spisali się znakomicie, pewnie i wysoko pokonując rywali 5:2!!!!!!. Już do przerwy, a właściwie po 35-ciu minutach, Wieruszowianie zaaplikowali gościom 5 bramek, tracąc tylko jedną. Wartym podkreślenia jest fakt,że hat trickiem w tym spotkaniu popisał się Krzysztof Nawrocki!!!!. Gospodarze od początku pojedynku byli stroną przeważającą.

Ostre strzelanie dla miejscowych rozpoczął w 10.minucie walki Arek Korpeta, pewnym strzałem finalizując akcję z lewej strony boiska i było 1:0 !!!!. 120-cia sekund później swoją pierwszą, a drugą w całym rozrachunku, bramkę dla Prosny zdobył fenomenalnie dysponowany Krzysiu Nawrocki, tym razem po akcji kolegów z prawej strony boiska. Na tym jednak podopieczni Roberta Lange nie zamierzali poprzestać. Już w 16. minucie spotkania, po fatalnym kiksie bramkarza ekipy z Brąszewic, który to przy wyjściu z bramki minął się z piłką, do bezpańskiej futbolówki dopadł Krzysiu Nawrocki i na tablicy widniał rezultat 3:0 na korzyść naszego zespołu!!!!!.Takiego obrotu wypadków nikt się nie spodziewał, a miejscowi kibice przecierali oczy ze zdumienia. Wysokie prowadzenie wywołało w szeregach Wieruszowian pewne rozluźnienie. Efektem tego był rzut rożny,w 26. minucie pojedynku, po którym to przyjezdni za sprawą główki Przemysława Czarneckiego, przy biernej postawie naszej defensywy, pokonali po raz pierwszy Patryka Kaletę i było 3:1. W 34. minucie rywalizacji stały fragment gry dla gospodarzy na bramkę zamienił ponownie Nawrocki, tym samym kompletując klasyczny hat trick.

Prowadzenie piłkarzy WKS Prosna podwyższył w 35. minucie batalii świetnym strzałem z dystansu, tuż przy lewym słupku Dawid Albert, zmuszając golkipera gości do kapitulacji i było 5:1 !!!!! W tym momencie stało się jasne,że trzy punkty pozostaną w Wieruszowie. Będący faworytem tej potyczki Brąszewiczanie, rzucili się rozpaczliwie do odrabiania strat. Po jednej z kontr znaleźli oni drogę do siatki Kalety, jednak prowadzący bardzo dobrze zawody arbiter dopatrzył się spalonego i trafienie nie zostało zaliczone. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Po zmianie stron do głosu doszli zawodnicy LZS-u, zyskując lekką przewagę, jednak nasi chłopcy nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. W 74.minucie pojedynku w miejsce, nie wątpliwie bohatera meczu, Krzysia Nawrockiego na placu gry pojawił się Oskar Gollmer. W 77. minucie potyczki, po kolejnym rzucie rożnym, goście zanotowali drugie trafienie za sprawą Przemysława Banasiewicza, który ustalił wynik spotkania na 5:2 dla miejscowych. Więcej goli przy Sportowej kibice już nie oglądali. Tak więc Wieruszowianie po świetnym meczu zasłużenie, pewnie i wysoko pokonali Brąszewiczan, odprawiając ich z przysłowiowym „kwitkiem”. Goście tłumaczyli nieobecność kilku podstawowych zawodników,uczestnictwem w uroczystościach komunijnych. Osłabienie gości w pełni wykorzystali gospodarze, którzy spisali się „na piątkę”. Tak wysokiego zwycięstwa Wieruszowianie nie zanotowali od dawna.

Ostatni raz w tym sezonie Prosna pokonała na własnym terenie Piasta Błaszki 23.09.2012r.,aplikując gościom również 5 goli (5:0).Serdecznie dziękujemy zawodnikom oraz kibicom i gratulujemy naszej drużynie świetnej postawy w dzisiejszym spotkaniu. Myślę,że tego dnia cały zespół bez wyjątku zasłużył na pochwały i ogromne słowa uznania za świetną skuteczność i wspaniale wykonaną pracę. Gratulujemy także p. Robertowi Lange udanego debiutu na ławce trenerskiej Prosny. Mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach nasi chłopcy zaprezentują równie wysoką formę i ponownie zanotują komplet punktów w tym sezonie. W dalszej części rozgrywek naszą drużynę czekają dwie trudne wyjazdowe potyczki, w Sulmierzycach z miejscową Unią (czwartek, 30-go maja o 17.00) , a także w Łubnicach ze Startem (niedziela,02.06.2013r.o 17.00). Zapraszamy serdecznie sympatyków i liczymy na dobre występy naszej ekipy w tychże pojedynkach.

Gerard Smyczek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.