Wieruszowianin na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Szachach w Katowicach

IMG_6212 W dniach 3-4 października odbywały się w Katowicach VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szachach Pracowników Firm Wodociągowych i Kanalizacyjnych.

W rozgrywkach w Katowicach wzięło udział 22 zawodników. Turniej był rozgrywany drużynowo i indywidualnie.

Drużynowym Mistrzem Polski została reprezentacja Katowickich Wodociągów S.A.

II m-ce – G.P.W. Katowice

III m-ce G.O.Ś. Łódź

Indywidualnie Mistrzem Międzynarodowym i I miejsce zdobył – Sanz Losada Victoriano – Hiszpania( Agvalogy Polska S.A)

II m-ce Tadeusz Szafraniec – Katowice

III m-ce Marek Żychowski – Częstochowa

Reprezentant Wieruszowa i Przedsiębiorstwa Komunalnego w Wieruszowie Andrzej Woźniak uplasował się na 10 pozycji( 4,5 z 9 pkt). Przegrał tylko 2 partie, 2 wygrał i 5 zremisował.

Był to udany występ naszego reprezentanta, ponieważ była bardzo silna obsada,z resztą jak co roku.

Nagrody wręczał Prezydent Katowic i Prezes Zarządu RPWiK Andrzej Gut w asyście sędziego turnieju.

Mistrzostwa w Katowicach stały się już imprezą cykliczną, na którą są zapraszani poszczególni zawodnicy. Celem turnieju jest integracja środowiska wodociągowego oraz popularyzacja sportu szachowego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.