Powiat ma Mistrza Polski

MP pływanie  (2)Uczeń Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem podopieczny Łukasza Gruszki, nauczyciela w ZSS, zdobył Mistrzostwo Polski.

W dniach 24 – 26 kwietnia w Warszawie na 25 m basenie „ Delfin ” odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. W zawodach wzięło udział 70 najlepszych zawodników z Polski oraz 20 zza granicy.

W wielkim stylu zaprezentował się podopieczny Łukasza Gruszki – Kacper Władkowski, uczeń Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem, który w swoim debiucie na Mistrzostwach Polski wywalczył trzy złote medale, płynąc na dystansie na 50 i 100 m stylem grzbietowym. W dyscyplinie tej osiągnął swoje rekordy życiowe.Uczestnicząc w tych zawodach zdobył trzeci złoty medal w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym reprezentując woj. Wielkopolskie.

Udział w tych zawodach był niesamowitym przeżyciem i wyróżnieniem dla ucznia naszej szkoły, osiągnięcia Kacpra mają bardzo znaczący wpływ na jego osobisty rozwój, jak i rozwój tej dyscypliny sportowej w naszej szkole, powiecie i województwie.

Jest to pierwszy w historii tak duży sukces osoby z niepełnosprawnością; stał się efektem wielkiego zaangażowania w proces edukacyjno – terapeutyczny, dostrzeżenia potencjału młodzieży i pracy nad talentem.

Ostatnie osiągnięcia potwierdzają hasło przewodnie Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem – SZKOŁA PEŁNA MOŻLIWOŚCI. pozwala ona dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością odkrywać swoje talenty i spełniać swoje marzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.