Kronika Policyjna

policja8_big17 lipca przed godziną szesnastą w Józefowie w gminie Czastary kierowca Audi A6 jadąc od strony Kątów Walichnowskich na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał z jezdni i dachując wpadł z impetem na teren prywatnej posesji gdzie potrącił 68-letnią kobietę. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

 

Po około półtorej godziny po zdarzeniu policjanci odnaleźli go w pobliskim lesie. Był nietrzeźwy, trafił do szpitala – tam pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu. Kierowca 32-letni mieszkaniec gminy Czastary przyznał się do kierowania, będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do dwunastu lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

18 lipca przed godziną dwudziestą trzecią w Kuźnicy Skakawskiej nieustalony do chwili obecnej kierowca pojazdu na prostym odcinku drogi potrącił pieszego i oddalił się z miejsca zdarzenia. 52 letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego nieprzytomny z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Poszukujemy kierującego, który potrącił mężczyznę. Osoby, które mają wiedzę na temat tego zdarzenia prosimy o kontakt z naszą jednostką policji. Można się kontaktować pod numerem telefonu 627832411 lub na numer alarmowy 997. Osobom kontaktującym się zapewniamy anonimowość.

Do groźnego wypadku doszło 17 lipca o godzinie 14:30 na trasie S-8 w miejscowości Chojny w powiecie wieruszowskim. Kierowca samochodu renault clio 27-letni mieszkaniec powiatu Kępińskiego jadąc w kierunku Wrocławia z nieustalonej jeszcze przyczyny stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery. Samochodem podróżowały cztery osoby, dwóch mężczyzn i dwoje dzieci. Wszyscy doznali obrażeń – w tym dwie dziewczynki w wieku 3 i 6 lat. Na miejscu lądował helikopter medyczny. Kierujący był trzeźwy. Prowadzimy w tej sprawie postępowanie wyjaśniające, które ma ustalić co było przyczyną wypadku.

Dopalacze – gdzie szukać pomocy?
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Lista zostanie także przekazana do wszystkich resortów, urzędów wojewódzkich oraz powiatów.
Najważniejsze numery telefonów.

800 060 800Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 20:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz. Tylko w 2014 roku specjaliści przeprowadzili 3205 rozmów dotyczących dopalaczy.

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl.

800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

Opracował:
asp. Radosław Szkudlarek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments