Uchwała w sprawie przekazania byłej drogi krajowej podjęta

1Mając na uwadze zmianę prawa w zakresie ustawy o drogach publicznych burmistrz Wieruszowa zarekomendował Radzie Miejskiej w Wieruszowie na XIV sesji pozbawienie kategorii drogi gminnej odcinka dawnej drogi krajowej nr 8, który został przekazany Gminie Wieruszów w wyniku wybudowania drogi ekspresowej S8.
W proponowanym projekcie uchwały pozbawia się kategorii drogi gminnej odcinek byłej drogi krajowej nr 8 położony na terenie Gminy Wieruszów od km 205 + 405 do km 214 + 297 tj. od granicy z Gminą Sokolniki, do granicy z Gminą Kępno.
Celem rekomendowanego przez burmistrza projektu było skorzystanie z prawnej możliwości zaliczenia w/w odcinka drogi do kategorii dróg wojewódzkich.
Uzasadnieniem powyższej rekomendacji są głównie wysokie koszty utrzymania przedmiotowego odcinka drogi oraz ewentualnych jego modernizacji w przyszłości.
Samorząd gminy poinformował zgodnie z art. 1 ustawy z dnia 13 września 2013 roku o zmianie ustawy o drogach publicznych samorządy powiatu i województwa o zamiarze podjęcia niniejszej uchwały. Zarząd Powiatu Wieruszowskiego uchwałą nr 78/15 z dnia 29 lipca 2015 roku zaopiniował pozytywnie zamiar pozbawienia odcinków drogi krajowej kategorii drogi gminnej.
Powyższe działania zostały jednogłośnie zaakceptowane przez włodarzy Gminy Sokolniki i Gminy Lututów, które także zamierzają przekazać pozostałe odcinki drogi nr 8 samorządowi województwa. Odbyły się spotkania przedstawicieli tych gmin z burmistrzem w Urzędzie Miejskim w Wieruszowie, gdzie ustalone zostały etapy działania w tym zakresie.
Na XIV sesji w dniu 28 sierpnia 2015 roku Radni Rady Miejskiej w Wieruszowie podjęli jednogłośnie proponowany projekt uchwały w sprawie pozbawienia kategorii drogi gminnej odcinka drogi – byłej drogi krajowej nr 8, który został zaliczony do kategorii drogi gminnej na podstawie art. 10 ust. 5 ustawy o drogach publicznych.

http://www.wieruszow.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments