Towarzystwo Sportowo-Rowerowe podsumowało sezon 2015

DSC_0438Nie obyło się bez podsumowań i wręczenia wyróżnień, jednak tego piątkowego wieczoru najważniejsi byli kolarze należący do Towarzystwa Sportowo-Rowerowego, które podsumowało mijający sezon.
Prezes Robert Zych podkreślił, że zawodnicy TSRu w mijającym roku reprezentowali Gminę Wieruszów w 24 miejscowościach, a zrzeszeni zawodnicy aż 92 razy stawali na podium tych zawodów. Kolarze naszego towarzystwa zdobyli 24 pierwsze miejsca, a po 34 razy stawali na drugim i trzecim stopniu podium.
Ważnym odnotowania był start naszych zawodników w czterodniowym rajdzie „BIKE ADVENTURE” w gorach Izerskich, gdzie kolarze zajęli drugą pozycję.

Dzisiejszego wieczoru podkreślono również znaczenie funkcjonowania szkółki Towarzystwa Sportowo-Rekreacyjnego, której adepci zdobywali pierwsze miejsca w Mistrzostwach Makroregionu w MTB oraz I Memoriale Marka Malika. Młodzi zawodnicy zajęli równiez drugie miejsce drużynowo po dziesięciu morderczych wyścigach Bike Maratonu.

W przyszłym roku TSR planuję zakup 5 profesjonalnych rowerów MTB dla młodzieży oraz dalsżą współpracę z Samorządem w kwestii odpowiedniego przygotowania Szkółki Kolarskiej, która powstanie przy Zespole Szkół nr 2 w Wieruszowie.

Spotkanie było okazją do podziękowań skierowanych w stronę sponsorów bez których Towarzystwo nie mogłoby funkcjonować. Przy okazji Prezes zapowiedział, że czynione są starania o sformalizowanie Towarzystwa Sportowo-Rekreacyjnego i przemianowanie go na Wieruszowski Klub Kolarski. Trzymamy mocno kciuki za naszych pasjonatów i życzymy im wszystkiego dobrego w przyszłym sezonie wyścigowym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.