„Czerwony Kapturek” dla najmłodszych

DSCN0120 (Kopiowanie) (Copy)13 stycznia 2015 r. uczniowie klas 1-III SP i oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkół Nr 2 w Wieruszowie pojechali ( koszt przejazdu uczniów autokarem sponsorowała Rada Rodziców ) do WDK- u, gdzie Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia z myślą o swoich najmłodszych widzach przygotował historię, którą zna chyba każdy z nas – „Bajkę o Czerwonym Kapturku”.

Nie sama treść była w tym spektaklu najistotniejsza, ale sposób, w jaki została przekazana. Wesoło, skocznie z wieloma piosenkami, chwilami groźnie a czasami wzruszająco.
Poza pojawiającymi się w każdej wersji „Kapturka” postaciami, takimi jak: Matka, Babcia, Wilk, i Gajowy, uczniowie zobaczyli także Gila, dwie wesołe, a momentami trochę złośliwe, Wiewiórki oraz pana Muchomora, który w lesie pełnił funkcję gospodarza. Postaci te pomogły widzom nie tylko zrozumieć pewne słowa czy rozwiązać trudne sprawy, ale także wniosły do tej historii dużo dobrego humoru.

 

Uczniowie Gimnazjum Nr 2 na spektaklu teatralnym pt. „Balladyna”

 Dnia 13 stycznia 2016 roku uczniowie Gimnazjum Nr 2 obejrzeli sztukę teatralną pt. Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Spektakl został wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia na deskach Wieruszowskiego Domu Kultury.

Reżyserem sztuki był Michał Hachlowski. Bardzo ciekawa scenografia została przygotowana pod kierunkiem Małgorzaty Sator. Duże wrażenie robiła także muzyka i efekty specjalne.

Mimo że minęło blisko 200 lat od napisania utworu, Narodowy Teatr Edukacji postanowił przypomnieć współczesnemu odbiorcy, że nie ma w życiu drogi na skróty. Młody człowiek, do którego jest adresowany spektakl, powinien zdawać sobie sprawę, że nie da się uciec od odpowiedzialności. Tragiczne losy bohaterki powinniśmy potraktować jako przestrogę.

Spektakl teatralny zrobił duże wrażenie na młodzieży, a występ aktorów                                z Narodowego Teatru Edukacji potwierdził ich profesjonalizm.

Na uwagę zasługuje również warstwa edukacyjna tego utworu. Przestroga, by nie zbaczać z wyznaczonej drogi, nie rozmawiać z nieznajomymi, a już na pewno nie wpuszczać ich do domu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments