40 Indywidualne Mistrzostwa Polski w Warcabach 100- Polowych

IMG_6079 (Kopiowanie) (Copy)W niedzielę w Lututowie zakończyły się trwające tydzień 40 Indywidualne Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych. W zawodach wystąpiło 12 najlepszych zawodników z całej Polski wyłonionych wcześniej drogą eliminacji.

Po raz pierwszy w historii Klubu do Finału zakwalifikowało się aż trzech zawodników LKS Czarna Damka Lututów. Wyniki naszych zawodników należy ocenić jako bardzo dobre, wszyscy poprawili swoje rankingi warcabowe, do pełni szczęścia brakuje jednak medalu. Mariusz ŚLĘZAK zajął tak nielubiane przez zawodników 4 miejsce, wypełnił również normę na Mistrza. Mariusz jeszcze przed ostatnią rundą był na 3 miejscu lecz porażka w ostatniej partii z Mistrzem Polski sprawiła, że spadł o jedną pozycję. Przemysław ODERKIEWICZ wywalczył 5 miejsce i jako jedyny pokonał w swojej partii późniejszego Mistrza. Na 9 miejscu turniej zakończył Arkadiusz ŚLĘZAK.

Niespodziewanie tytuł wywalczył 26-letni debiutant reprezentant Lokatora Gniezno Damian Jakubik przed wielokrotnym mistrzem Damianem Reszką również z Lokatora oraz Karolem Dudkiewiczem z Olimp Błonie.
Mistrzostwa przebiegały w sportowej atmosferze, a zawodnicy bardzo chwalili organizację zawodów.

Aktu dekoracji dokonali fundatorzy Pucharów. Za pierwsze miejsce Puchar ufundował Wójt Gminy Lututów Pan Marek Pikuła, za drugie Prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego Pan Marian Fita, a za trzecie Przewodniczący Rady Gminy Pan Jan Wardęga.

Zarząd Klubu składa wielkie podziękowania dla sponsorów, a byli nimi: Gmina Lututów, Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie, Firma Dromtech, Piekarnia Obała-Mielczarek, Mała Gastronomia Haliny Ślęzak oraz Zajazd Lutold w Lututowie.
Z warcabowym pozdrowieniem

Zarząd LKS Czarna Damka Lututów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.