Historia i współczesność

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKępińskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie w dniu 7 maja 2016 r. pod kierownictwem Starszego Bractwa Tomasza Witkowskiego, przeprowadziło zawody strzeleckie dla uczczenia „1050 – lecia Chrztu Polski” oraz „225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja” oraz zawody dla wyłonienia Króla Kurkowego i rycerzy na 2016 r.

W zawodach wzięło udział 21 zawodników członków KKBS i sympatyków strzelectwa sportowego.

Zawody prowadzili sędziowie strzelectwa sportowego Waldemar Konarski i Adam Pisarski.
Ze względu na tak ważną rocznicę Chrztu Polski a tym samym powstania Państwa Polskiego, piękny puchar ufundował ks. kan. Jerzy Palpuchowski , proboszcz parafii św. Marcina w Kępnie. Zdobywcą „Pucharu” dopiero po 3-ciej serii został Adam Pisarski, II i III miejsce zajęli w kolejności Artur Węgłowski i Krzysztof Lenort.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali od ks. Jerzego Palpuchowskiego specjalne okolicznościowe dyplomy. Wręczenia pucharu i pamiątek w imieniu ks. Proboszcza dokonał ks. Krystian Fornalczyk, który wziął udział w tych zawodach oraz oddał honorowy strzał do tarczy królewskiej.

Drugim rocznicowym strzelaniem były medale „225 rocznicy Konstytucji 3-go Maja” Zdobywcą złotego medalu został nowy członek Kępińskiego Bractwa , Artur Węgłowski. Srebrny medal zdobył Marek Sikora a brązowy Krzysztof Lenort – Król Kurkowy 2015 r.
Po tych konkurencjach rozpoczęły się zawody o tytuł „Króla Kurkowego 2016”.

W zawodach tych biorą udział tylko członkowie Kępińskiego Bractwa. Piękną tarczę królewską zdobył Artur Węgłowski. Jego rycerzami wyłonionymi po zaciętej ale i zabawnej konkurencji w strzelaniu „Do Kura” zostali ; Adam Pisarski, Marian Kucharzak i Maria Kubera-Chowańska.

Oczywiście zawody brackie skończyły się biesiadą bracką i obietnicami rewanżu w następnych zawodach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.