XXIII Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych 50+

warcaby 50 (1)W dniach 5 – 8 maja 2016 roku w Janikowie  odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych ( 50 +) w warcabach 100-polowych.

Zawody  były bardzo wyrównane i z niespodziankami w wielu partiach. Gminę Lututów i powiat wieruszowski reprezentowało  3 zawodników.

Z klubu LKS ,,Czarna Damka,, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury  w Lututowie. Najlepiej spisał się Edward Perdek – ustawiony w/g rankingu na 4  pozycji,  który  zajął II miejsce i został v-ce Mistrzem Polski.

W 7 rundach zdobył 10 pkt. (3 zwycięstwa i  4 remisy ). Tutaj należy zaznaczyć, że jest to kolejny medal  naszego warcabisty, a  zremisował między innymi z Arcymistrzem Leonem Mikuliczem (zwycięzca turnieju z 11 pkt.) Dobrze zagrał także Jan Osiołkowski (8 ranking turnieju), który  uplasował się na 5 miejscu z 9 pkt ( 3 zw, 3 rem i 1 por), natomiast  Zygmunt Ślęzak ustawiony z numerem  9 zajął 9 miejsce 7 pkt.

Zawodnicy serdecznie dziękują samorządowi gminy Lututów za pomoc w wyjeździe na zawody.

Ze sportowym pozdrowieniem

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.