Ogólnopolskie Turnieje Szachowe w Sieradzu i Namysłowie

20160619_100454 (Copy)W dniu 4 czerwca 2016 r. w Sieradzu odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza. Startowało 27 zawodników. Po zaciętych partiach zwyciężył Andrzej Maciejewski z Sieradza. Zdobył 5 pkt. Drugi był Piotr Miller z Sieradza 4.5 pkt po zaciętej walce na szachownicy z Piotrem Millerem w partii remisowej nie udało się utrzymać. Zwycięstwo dawało 4 miejsce, ale szachy to gra błędów i lepszy wygrywa. Andrzej Woźniak przegrał zdobywając 3.5 pkt.

Dni Namysłowa

W dniu 19 czerwca 2016 r. w Namysłowie odbył się Turniej o Puchar Burmistrza. Startowało 26 zawodników.

1. Zdzisław Gdowski – Kluczbork 5 pkt
2. Eugeniusz Świtaj – Rychtal 5 pkt
3. Feliks Skubis – Dziadowa Kłoda

Nasz zawodnik z Wieruszowa Andrzej Woźniak zdobył 4 pkt. Partie były bardzo zacięte, progres zdecydował o wygranej. Nagrody wręczał Burmistrz Namysłowa Julian Kruszyński w asyście sędziego Gabriela Płonki. Szachy to królewska gra. Szkoda, że nie ma takich zawodników jak nasz etatowy zawodnik, wielbiciel szachów, który odniósł sukcesy na Turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.