Mistrzostwa Powiatu Juniorów i Juniorek w Tenisie Ziemnym

DSC_0710

23 czerwca 2016 r. na kortach w Kępnie przy LO Nr I i ZSP Nr 1 oraz na kortach w Mroczeniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Juniorów i Juniorek w Tenisie Ziemnym. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie, Starostwo Powiatowe oraz Kępiński Klub Tenisowy. W turnieju wzięło udział 16 zawodników z powiatu kępińskiego.

Wśród juniorek  turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym” w  2 grupach. Po wielogodzinnych zmaganiach mistrzowie poszczególnych grup rozegrali między sobą mecz finałowy. Karolina Jany  pokonując Marię Jeziorną 6:3 została Mistrzynią Powiatu Juniorek w 2016r. W meczu o III miejsce Daria Głowiak uległa Magdalenie Matysiak 4:6. Wśród chłopców turniej rozegrany został systemem „brazylijskim” do dwóch przegranych meczy. Po wielogodzinnych zmaganiach w  finale Dawid Jerzyk pokonał Huberta Kubota 6:1. W meczu o III miejsce Sebastian Muller uległ Wiktorowi Łuczakowi 4:6.

Dyplomy pamiątkowe, medale i puchary triumfatorom wręczyli gospodarze turnieju, nauczyciele LO Nr I Dariusz Lemanik i Małgorzata Falszewska.

DSC_0705mms_20160624_230924

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mroczeń. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.