Terapia i rehabilitacja w WTZ I ZAZ rozpoczęta

wtzizaz (12)Jak co roku osoby z niepełnosprawnością, beneficjenci projektów Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc” atrakcyjnie i aktywnie wypoczywają w miesiącach letnich.

 

 

Tegoroczny wypoczynek rozpoczął się z dużym wyprzedzeniem już 18 maja  50 osobowa grupa uczestników WTZ  i pracowników ZAZ udali się w integracyjną  sentymentalną podróż do Lubawki i okolic gdzie przed dwudziestu laty rozpoczęli udział w turnusach rehabilitacyjnych.

Pierwszy tegoroczny turnus rehabilitacyjny odbył się w Dziwnówku i trwał od 18 czerwca do 1 lipca. Oprócz dwutygodniowego turnusu równolegle w Ośrodku „Zorza” przebywały osoby na tygodniowym wypoczynku. Łącznie wypoczywających Dziwnówku było 20 osób.

Równolegle odbywał się tygodniowy wypoczynek pracowników ZAZ, uczestników WTZ i grupy naszych niemieckich partnerów z Martinshof Rothenburg Diakoniewerk w Lądku Zdroju. Podczas tego integracyjnego wyjazdu  w dniach od 20 czerwca do 25 czerwca 22 osobowa grupa była zakwaterowana w Willi „Pod Jaskinią” w Kletnie . Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość  nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do zwiedzenia obiektów historycznych i turystycznych w Sudetach na południu Polski.

Wśród atrakcji był m.in. Spacer po „Rezerwacie Jaskinia Niedźwiedzia” leżącym na terenie „Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego”, zwiedzanie parku zdrojowego, „Zdroju Wojciech” z piciem wody mineralnej, ośrodka narciarskiego „Czarna Góra” w Siennej, Twierdzy Kłodzko i wiele innych.

W tej chwili trwają przygotowania do wyjazdu 50 osobowej grupy osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów na turnus rehabilitacyjny do Ustronia Morskiego.      Zakończeniem wakacji będzie 5 dniowa wizyta studyjna naszych niemieckich partnerów z Martinshof Rothenburg Diakoniewerk, która odbędzie się na przełomie września/października.

Tegoroczna wizyta będzie miała szczególny wymiar ze względu na  obchody 25 rocznicy podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie. W programie tej wizyty zaplanowany jest 3 dniowy pobyt w stolicy Polski- Warszawie, w którym weźmie udział 25 osobowa grupa polsko-niemiecka z Wieruszowa i  Rothenburgu.

Realizacja tego programu jest możliwa dzięki pomocy finansowej PFRON i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, środkom własnym SI KOS i Martinshof Rothenburg Diakoniewerk oraz pozyskanym środkom z 1% i wsparciu darczyńców.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments