I Gminny Bieg Uliczny o Puchar Wójta Gminy Rychtal

r24 (Copy)27 sierpnia w Rychtalu odbył się 1 Gminny Bieg Uliczny z okazji 630 rocznicy relokacji Rychtala. Impreza sportowa była częścią obchodów rychtalskich dożynek. Sportowcy rywalizowali na dystansie 10 kilometrów.

Tego dnia pogoda nie rozpieszczała biegaczy. Organizatorzy wyznaczyli start na godzinę15. Rywalizującym przy trzydziestostopniowym upale uczestnikom biegu przychylni okazali się być strażacy, tworząc na trasie liczne kurtyny wodne, w których można było się schłodzić. Na mecie na wszystkich, którzy pokonali wyznaczony dystans czekały specjalnie przygotowane na tę okazję medale oraz posiłek regeneracyjny.

Rywalizację wśród mężczyzn wygrał zawodnik reprezentujący klub „Aktywny Ostrzeszów” – Bartosz Karkoszka. Zwycięzca na pokonanie 10 kilometrów potrzebował 38 minut i 27 sekund. Dwa kolejne miejsca na podium przypadły biegaczom z klubu KS Gepard Kępno – Arturowi Rychlikowi i Dominikowi Wylędze.

Wśród pań najlepsza okazała się Kinga Gierak, przekraczając linię mety z czasem 50 minut i 49 sekund. Tuż za nią uplasowały się Martyna Rybczyńska i Anna Puchalska.

Po wręczeniu pucharów najlepszym zawodnikom uhonorowano również najstarszą uczestniczkę (Barbara Szubert, rocznik 1969) i najstarszego uczestnika (Stanisław Libera, 1944 r.). W imieniu pani Barbary, która tuż po ukończonym biegu trafiła do szpitala, puchar odbierał mąż.
Wśród wszystkich biegaczy rozlosowano nagrodę specjalną – rękawice bokserskie z autografem pięściarza Tomasza Adamka, które otrzymał Mateusz Gierak.
Bieg był organizacyjnym sukcesem, mimo trudnych warunków atmosferycznych wzięło w nim udział 111 uczestników. Organizatorzy zaprosili wszystkich zgromadzonych na drugą edycję biegu w przyszłym roku.

3. Antek Tomalik – III miejsce

Dzieci (Grupa 1 i Grupa 2) biegły dystans 630 m (na 630 rocznicę).
3. Hubert Kołodziej – III miejsce

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rychtal. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.