Prosna wygrała w Rząśni

wks prosnaPiłka nożna

Po kilku bardzo słabych występach wieruszowska Prosna wreszcie odniosła sukces pokonując w niedzielne popołudnie Czarnych Rząśnia 1:0. Jedynego gola zdobył w 76 min Sebastian Gauza.

Czarni Rząśnia – Prosna Wieruszów 0:1 (0:0)
0:1 Gauza (76)

Prosna: Kaleta, Owczarski, Zawieja, Rzeźnik, Ciarkowski, Aplas, Wróbel, Gauza, Koszycki, Owczarek, Tomala. Rez. Magaj, Siatkowski.

Początek meczu należał dla naszej drużyny, która po 30 minutach powinna prowadzić przynajmniej 3:0. Niestety zawiodła skuteczność. Z upływem czasu gra się wyrównała. W drugiej połowie więcej inicjatywy wykazywali gospodarze, nasi piłkarze w większości ograniczali się do kontrataków. To niestety spowodowane jest od kilku meczów zaległościami treningowymi (gro piłkarzy niestety pracuje na kilka zmian w zakładach i trudno mieć o to do nich pretensje). Nadrabiali to na szczęście ambicją.

W 76 min. po rzucie wolnym bramkarz gospodarzy piłkę zmierzającą do bramki zdołał odbić, ta jednak trafiła o poprzeczkę a będący jej najbliżej Sebastian Gauza umieścił ją w siatce miejscowych. Pozytywnym jest to, że wreszcie pilarze zmobilizowali się a to dało sukces. Na podkreślenie zasługuje bardzo dobra postawa juniora Huberta Owczarskiego, który bez wątpienia był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku a zdecydowanie najlepszym defensorem naszej drużyny. To opinia również miejscowych obserwatorów.

Szkoda tylko, że zabrakło Mateusza Poprawy (sprawy osobiste), Tarasa Harasyma (wyjazd na Ukrainę) oraz Szymona Kostrzewy (sprawy osobiste). To do niedawna podstawowi piłkarze drużyny.

itpsport

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.