Kronika policyjna

KPP W-wNagroda dla policjanta z Wieruszowa

 

 

 

Aspirant Robert Olek w gronie laureatów. 7 grudnia 2016r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyła się uroczystość w ramach kampanii „Dzielnicowy Bliżej Nas” Nagrodę dzielnicowemu z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie, aspirantowi Robertowi Olek w obecności przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego oraz zaproszonych gości wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, inspektor Andrzej Łapiński. Aspirant Robert Olek został wyróżniony między innymi za nienaganną służbę.

Spotkanie policjantów w Kościele w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym

11 grudnia 2016r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie   zorganizowali spotkanie poświęcone zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w Kościele pod wezwaniem Nawiedzenia NMP w Wieruszowie i miało na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach wśród mieszkańców.

W czasie Mszy Świętej głos zabrał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie mł.insp. Sławomir Mazur, który omówił działania podejmowane przez wieruszowskich policjantów na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachęcił również do korzystania z elementów odblaskowych, które mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo pieszych na drogach. Spotkanie połączone było z rozdawaniem przez policjantów po Mszy Świętej kamizelek i innych elementów odblaskowych, breloczków a także ulotek „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” oraz odblaskowych worków szkolnych dla najmłodszych. Rozdane upominki ufundowane były przez Urząd Miejski w Wieruszowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu oraz Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie.

   –  Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo

8 grudnia 2016 roku w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbył się briefing prasowy poświęcony inauguracji ogólnopolskiej kampanii Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwu w ruchu drogowym na terenie województwa łódzkiego . W spotkaniu uczestniczyli policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej i miejskiej w Łodzi.

Części ze zdarzeń, zwłaszcza tych z udziałem pieszych, udałoby się uniknąć gdyby kierowcy mieli sprawne, prawidłowo wyregulowane światła, wcześniej dostrzegli pieszych na jezdni lub nie doprowadzali do oślepiania innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci podczas prowadzonych działań kontrolno-prewencyjnych będą zwracali szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów, a kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli będą kierowani przez policjantów na stacje diagnostyczne.

W kampanie włączają się   stacje diagnostyczne posiadające   patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów , które w dniach 10 i 17 grudnia oferują bezpłatne sprawdzenie i ustawienie świateł w pojazdach. Pomaga także operator popularnej wśród kierowców aplikacji Janosik , która doprowadzi ich do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii. Badania odbędą się w ponad 200 punktach na terenie całej Polski.

Pamiętajmy, aby nie tylko wymienić przepalone żarówki, sprawdzić i ustawić reflektory. Do naszych obowiązków, jako użytkowników pojazdu, należy również dbanie o czystość kloszy świateł.
Dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/

–  PIESZY NA DRODZE

Przypominamy podstawowe prawa i obowiązki pieszych.

PIESZYM jest każda osoba, która znajduje się na drodze poza pojazdem, a także osoba prowadząca rower lub motocykl jak  również osoba w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką   osoby dorosłej. Pieszy jest uczestnikiem ruchu, co zobowiązuje go do przestrzegania przepisów.

Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym:
Art. 11.
1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.
2. Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.
3. Piesi idący jezdnią są obowiązani iść jeden za drugim. Na drodze o małym ruchu, w warunkach dobrej widoczności, dwóch pieszych może iść obok siebie.

4. Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.4a. Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.
5. Przepisów ust. 1–4a nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Art. 12.
1. Kolumna pieszych, z wyjątkiem pieszych w wieku do 10 lat, może się poruszać tylko prawą stroną jezdni.
2. Do kolumny pieszych w wieku do 10 lat stosuje się odpowiednio przepisy art. 11 ust. 1 i
3. Liczba pieszych idących jezdnią w kolumnie obok siebie nie może przekraczać 4, a w kolumnie wojskowej – 6, pod warunkiem że kolumna nie zajmuje więcej niż połowy szerokości jezdni.
4. Piesi w wieku do 10 lat mogą iść w kolumnie tylko dwójkami pod nadzorem co najmniej jednej osoby pełnoletniej.
5. Długość kolumny pieszych nie może przekraczać 50 m. Odległość między kolumnami nie może być mniejsza niż 100 m.
6. Jeżeli przemarsz kolumny pieszych odbywa się w warunkach niedostatecznej widoczności:

-pierwszy i ostatni z idących z lewej strony są obowiązani nieść latarki:
-pierwszy – ze światłem białym, skierowanym do przodu,
-ostatni – ze światłem czerwonym, skierowanym do tyłu;
-w kolumnie o długości przekraczającej 20 m idący po lewej stronie z przodu i z tyłu są obowiązani używać elementów odblaskowych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, a ponadto idący po lewej stronie są obowiązani nieść dodatkowe latarki ze światłem białym, rozmieszczone w taki sposób, aby odległość między nimi nie przekraczała 10 m;
-światło latarek powinno być widoczne z odległości co najmniej 150 m.

7. Zabrania się:

-ruchu po jezdni kolumny pieszych w czasie mgły; zakaz ten nie dotyczy kolumny wojskowej lub policyjnej;
-ruchu po jezdni kolumny pieszych w wieku do 10 lat w warunkach niedostatecznej widoczności;
-prowadzenia po jezdni kolumny pieszych przez osobę w wieku poniżej 18 lat.

Art. 13.
1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.
2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.
3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.
4. Jeżeli na drodze znajduje się przejście nadziemne lub podziemne dla pieszych, pieszy jest obowiązany korzystać z niego, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.
5. Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.
6. Przechodzenie przez torowisko wyodrębnione z jezdni jest dozwolone tylko w miejscu do tego przeznaczonym.
7. Jeżeli wysepka dla pasażerów na przystanku komunikacji publicznej łączy się z przejściem dla pieszych, przechodzenie do i z przystanku jest dozwolone tylko po tym przejściu.
8. Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za przejście odrębne. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przejścia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką lub za pomocą innych urządzeń na jezdni.

Art. 14.

Zabrania się:
-wchodzenia na jezdnię:
-bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
-spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
-przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
-zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
-przebiegania przez jezdnię;
-chodzenia po torowisku;
-wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
-przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.

Art. 15.
Przepisów art. 11–14 nie stosuje się w razie zamknięcia ruchu pojazdów na drodze.

Dopuszczalne prędkości na drogach
Nadmierna prędkość, jak również niedostosowanie prędkości do warunków jazdy to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z  prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.
Kierujący pojazdem jest obowiązany:

jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym;
hamować w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;
utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

Ponadto poza obszarem zabudowanym, na jezdniach dwukierunkowych o dwóch pasach ruchu, kierujący pojazdem objętym indywidualnym ograniczeniem prędkości albo pojazdem lub zespołem pojazdów o długości przekraczającej 7 m jest obowiązany utrzymywać taki odstęp od pojazdu silnikowego znajdującego się przed nim, aby inne wyprzedzające pojazdy mogły bezpiecznie wjechać w lukę utrzymywaną między tymi pojazdami. Przepisu tego nie stosuje się, jeżeli kierujący pojazdem przystępuje do wyprzedzania lub gdy wyprzedzanie jest zabronione.

Samochody osobowe, motocykle, ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej < 3,5t

Obszar niezabudowany
Autostrada – 140 km/h
Droga ekspresowa dwujezdniowa – 120 km/h
Droga ekspresowa jednojezdniowa -100 km/h
Droga dwujezdniowa o 2 pasach w każdą stronę – 100 km/h
Droga zwykła – 90 km/h

Obszar zabudowany
Od godz. 5:00 do 23:00- 50km/h
Od godz. 23:00 do 5:00 – 60km/h
Strefa zamieszkania -20km.h

Samochody ciężarowe</>

Obszar niezabudowany

Autostrada – 80 km/h
Droga ekspresowa dwujezdniowa – 80 km/h
Droga ekspresowa jednojezdniowa – 80 km/h
Droga dwujezdniowa o 2 pasach w każdą stronę – 80 km/h
Droga zwykła – 70 km/h

Obszar zabudowany
Od godz. 5:00 do 23:00- 50km/h
Od godz. 23:00 do 5:00 – 60km/h
Strefa zamieszkania -20km.h

DZIAŁANIA „KASKADA”
W dniu 13 grudnia 2016 roku w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wraz z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu przeprowadzili na terenie powiatu wieruszowskiego i wieluńskiego wspólne działania pod hasłem „ KASKADA”.

Od wielu lat głównymi przyczynami zdarzeń drogowych z udziałem kierujących pojazdami są nadmierna prędkość jazdy i jej niedostosowanie do panujących warunków drogowych, a także alkohol. Celem działań kaskadowych organizowanych wspólnie z KPP w Wieluniu było ujawnianie i kontrolowanie tych kierowców, którzy nie stosują się do przepisów związanych z prędkością. Ponadto policjanci podczas działań sprawdzali posiadanie wymaganych dokumentów, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących.

 Akcja „Senior 60+” nadal trwa

W ramach akcji „Senior 60+” Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie w dniu 13 grudnia br. zorganizowała spotkanie dla seniorów poświęcone zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem drogowym. Spotkanie odbyło się w Gospodarstwie Agroturystycznym Na Nowinach w Wójcinie.

W prelekcji uczestniczyli miejscowi seniorzy, w tym członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Łubnicach. Podczas spotkania seniorzy mieli okazję do zapoznania się z tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym, głównie osób pieszych, jak również z zagrożeniami czyhającymi na osoby starsze takimi jak oszustwa i wyłudzenia metodą „na wnuczka”. Spotkanie przeprowadził sierż szt. Tomasz Rosiński, dzielnicowy gminy Bolesławiec i Łubnice, który rozdał uczestnikom spotkania elementy odblaskowe promujące bezpieczeństwo na drodze. Odblaskowe opaski ufundowane były przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu.

   –  Bądź widoczny!
Przypominamy o obowiązku noszenia odblasków. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Przestrogą niech będzie fakt, iż pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. W  przepisach przewidziano wyjątek: pieszy może poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli znajduje się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku. Elementów odblaskowych można używać w różny sposób. Można je doczepić do ubrania, założyć opaskę bądź kamizelkę. Ważne jest natomiast ich umiejscowienie, aby były dobrze widoczne dla kierujących pojazdami. Odblaski powinny być umieszczenie na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców.

W trosce o realizację obowiązku noszenia odblasków podczas spotkania z seniorami w Gospodarstwie Agroturystycznym Na Nowinach w Wójcinie w dniu 13 grudnia br. oprócz prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wszystkim uczestnikom rozdano elementy odblaskowe. A wszystko po to, aby nasi seniorzy czuli się bezpiecznie na drodze.
– kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.
– dziecko w wieku do 7 lat może być przewożone na rowerze, pod warunkiem że jest ono umieszczone na dodatkowym siodełku zapewniającym bezpieczną jazdę.
– kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się:

-jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu, (wyjątkowo dopuszcza się jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego )
-jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach;
czepiania się pojazdów.
– korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym jest dozwolone wyjątkowo, gdy:
-opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem
-szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów
-warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.
– kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.
-kierujący rowerem może jechać lewą stroną jezdni na zasadach określonych dla ruchu pieszych , jeżeli opiekuje się on osobą kierującą rowerem w wieku do lat 10.

Apel – oznakuj prawidłowo swój pojazd.

Apelujemy do kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie i sygnały drogowe, prawidłowe oznakowanie pojazdu w miejscach postoju oraz o włączaniu świateł awaryjnych jako dobry zwyczaj ostrzegania innych kierujących o występującym niebezpieczeństwie.

Apelujemy do kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie na drogach, sygnały drogowe, prawidłowe oznakowanie pojazdu w miejscach postoju, szczególnie w miejscach zdarzeń drogowych oraz o włączaniu świateł awaryjnych jako dobry zwyczaj ostrzegania innych kierujących o występującym niebezpieczeństwie.
Kierujący pojazdem jest obowiązany sygnalizować postój pojazdu silnikowego lub przyczepy z powodu uszkodzenia lub wypadku:
– w każdym przypadku;
-na pozostałych drogach twardych:
-poza obszarem zabudowanym – w razie postoju na jezdni w miejscu, w którym jest to zabronione, a na poboczu, jeżeli pojazd nie jest widoczny z dostatecznej odległości,
-na obszarze zabudowanym – w razie postoju na jezdni w miejscu, w którym zatrzymanie jest zabronione.
Postój pojazdu należy sygnalizować w sposób następujący:

-na autostradzie lub drodze ekspresowej – przez:
-włączenie świateł awaryjnych pojazdu, a jeżeli pojazd nie jest w nie wyposażony, należy włączyć światła pozycyjne,
umieszczenie ostrzegawczego trójkąta odblaskowego w odległości 100 m za pojazdem; trójkąt ten umieszcza się na jezdni lub poboczu, odpowiednio do miejsca unieruchomienia pojazdu;
na pozostałych drogach:
-poza obszarem zabudowanym – przez umieszczenie w odległości 30–50 m za pojazdem ostrzegawczego trójkąta odblaskowego i włączenie świateł awaryjnych; w razie gdy pojazd nie jest wyposażony w światła awaryjne, należy włączyć światła pozycyjne,
-na obszarze zabudowanym – przez włączenie świateł awaryjnych, a jeżeli pojazd nie jest w nie wyposażony, należy włączyć światła pozycyjne i umieścić ostrzegawczy trójkąt odblaskowy za pojazdem lub na nim, na wysokości nie większej niż 1 m.

–  Działania na drodze
W dniu 15 grudnia 2016 roku w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie, tym razem z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Kępnie przeprowadzili wspólnie międzywojewódzkie działania pod hasłem „ KASKADA”.

Działania zostały przeprowadzone na starej drodze krajowej nr 8. Ponownie funkcjonariusze podejmowali czynności, by ujawnić i skontrolować tych kierujących pojazdami, którym przepisy związane z dopuszczalną prędkością na drogach są obce. W wyniku wczorajszych działań kaskadowych zatrzymano między innym dwóm kierującym prawo jazdy, którzy popełnili wykroczenia przekraczając dopuszczalną prędkość na terenie zabudowanym o ponad 50km/h.

Włączanie się pojazdów do ruchu drogowego

W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym kierujących pojazdami na drogach powiatu wieruszowskiego, przypominamy o kolejnych przepisach z ustawy o ruchu drogowym, tym razem w zakresie włączania się pojazdów do ruchu drogowego.

1. Włączasz się do ruchu zawsze, kiedy rozpoczynasz jazdę po postoju lub zatrzymaniu się nie wynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:

-na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania;
-na drogę z pola lub na drogę twardą z drogi gruntowej;
-na jezdnię z pobocza, z chodnika lub z pasa ruchu dla pojazdów powolnych;
-na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów, z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla rowerzystów lub pas ruchu dla rowerów;
-pojazdem szynowym – na drogę z zajezdni lub na jezdnię z pętli.
2. Kolejną zasadą włączającego się do ruchu, jest obowiązek zachowania szczególnej ostrożności oraz ustąpienie pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.
3. Ponadto kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest zobowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię. Przy czym kierujący autobusem (trolejbusem), może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.
4. Kierujący pojazdem, zbliżając się do miejsca postoju autobusu szkolnego, jest obowiązany:
-zatrzymać się, o ile kierujący tym autobusem podał sygnał zatrzymania;
-zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu tym autobusem wjazd na jezdnię lub sąsiedni pas ruchu, o ile sygnalizuje on zamiar wykonania takiego manewru.

Natomiast kierujący autobusem szkolnym w takiej sytuacji, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

–  Spotkanie policjantów i strażaków w Kościele w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym

18 grudnia 2016r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wspólnie z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej z Wyszanowa zorganizowali spotkanie poświęcone zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w Kościele pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Wyszanowie i miało na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach wśród mieszkańców.

W czasie Mszy Świętej głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Wieruszowie insp. Dariusz Partyka, który omówił działania podejmowane przez wieruszowskich policjantów na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachęcił również do korzystania z elementów odblaskowych, które mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo pieszych na drogach. W czasie spotkania nie zabrakło życzeń na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Spotkanie połączone było z rozdawaniem przez policjantów i strażaków po Mszy Świętej kamizelek i innych elementów odblaskowych, breloczków a także ulotek „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” oraz odblaskowych worków szkolnych dla najmłodszych. Rozdane upominki ufundowane były OSP w Wyszanowie, Urząd Miejski w Wieruszowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu oraz Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie.

Opracował :
po. Rzecznik prasowy

KPP w Wieruszowie
st.asp. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments