Mistrzowie Wiedzy Sportowej

img_0089-kopiowanie-copyW dniu 4 grudnia 2016 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Lututowie miłośnicy wiedzy sportowej z terenu gminy Lututów wzięli udział w konkursie o tematyce „Polacy na olimpijskim szlaku”.

Tradycja tego typu konkursów ma już w Gminie Lututów ponad 20 lat. Tematyka jest zmieniana; piłka nożna, olimpiady lub mistrzostwa Europy i świata.

Początek walki godzina 14,00. Współzawodnictwo rozpoczęto od 50 pytań tekstowych, a uczestnicy mieli na odpowiedź 50 minut. Po sprawdzeniu testów została wyłoniona ósemka finalistów. Następnie zespół sędziowski systemem pucharowym wyłonił Mistrza Gminy Wiedzy Sportowej.

W półfinale Perdek musiał uznać wyższość Nawrockiego, a Gwiazdowski okazał się lepszy od Kasprzaka. Pierwsze miejsce zajął faworyt Jan Nawrocki, który w finale pokonał Pawła Gwiazdowskiego 3:1.

Dalsze miejsca zajęli:
3-4 miejsce Edward Perdek i Szymon Kasprzak
5-8 miejsce zajęli; Marek Gwiazdowski, Krzysztof Szymański, Daniel Faltyński, Sławomir Pawlak.

Puchar dla zwycięzcy, dyplomy i nagrody dla finalistów wręczył Wójt Gminy Lututów pan Marek Pikuła wraz z organizatorami i autorami pytań do tego konkursu Robertem Majchrowiczem i Mirosławem Grelą.

Ze sportowym pozdrowieniem organizatorzy i członkowie Rady d/s Sportu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.