XVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o zasadach BHP

W piątek 17 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie zorganizowane zostały pod hasłem „BEZPIECZNIE OD STARTU” XVII eliminacje cechowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla Uczniów Zatrudnionych w Rzemiośle.

Patronem corocznego przedsięwzięcia są Związek Rzemiosła Polskiego, Główny Inspektorat Pracy, Państwowa Inspekcja Pracy i Minister Edukacji Narodowej.Konkurs swoją obecnością zaszczycił przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych w Kępnie  – kierownik biura Cechu – Marek Wróbel.  Organizatorkami konkursu są corocznie  Ewa Jobczyk i Dorota Tokarek.

Prowadzone od siedemnastu lat przedsięwzięcie ma na celu popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów zawodu w rzemiośle. Konkurs jest zatem adresowany do uczniów rzemiosła, czyli młodocianych pracowników, zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego w zakładach rzemieślniczych oraz uczniów odbywających praktykę u rzemieślników.

Dyrektor szkoły Andrzej Kowalczyk powitał gości, organizatorki  oraz uczestników zmagań.  Eliminacje zgromadziły w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego ponad 30 uczniów zasadniczej szkoły zawodowej w różnych zawodach.  Młodzież otrzymała do rozwiązania test wielokrotnego wyboru, składający się z dwóch części: 20 pytań z zakresu prawa pracy i 20 pytań z zakresu technicznego bezpieczeństwa pracy.  Jury w składzie:  M. Wróbel, E. Jobczyk i D. Tokarek po sprawdzeniu prac wyłoniło zwycięzców:

I miejsce zdobył Patryk Młynarczyk (kl.3e, rolnik, praktyczna nauka zawodu w  Gospodarstwie Rolnym Teresy Stempiń w Słupi p. Kępnem),

miejscem II uhonorowany został Patryk Ruzik (kl.1e, stolarz, praktyczna nauka zawodu w zakładzie ”Gib Meble” w Kępnie),

III miejsce uzyskał Bartosz Osesiak (kl. 1b,tapicer,  praktyczna nauka zawodu w zakładzie „Gib Meble” w Kępnie).

Laureaci otrzymali nagrody w postaci bonów pieniężnych, które ufundowane zostały przez Cech Rzemiosł Różnych w Kępnie. Wyłonieni zwycięzcy będą reprezentować Cech w Kaliszu w etapie regionalnym konkursu. Życzymy młodocianym pracownikom dalszych sukcesów w tej dziedzinie wiedzy.

Dorota Tokarek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.