Sukcesy sportowe LO Nr I w Kępnie

25 maja w Żerkowie odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół  Ponadgimnazjalnych.  Drużyna dziewcząt i chłopców z LO Nr I w Kępnie spisała się na medal. Drużyna dziewcząt w składzie: Katarzyna Bacińska, Matylda Polańska, Jagoda Tuz, Weronika Paleczna, Joanna Jóźwiak i Aleksandra Ptak zdobyła srebrny medal.  Natomiast zespół chłopców w składzie: Wiktor Rybczyński, Karol Przewdzięk, Jakub Turowski, Dawid Jerzyk, Feliks Langowicz, Radosław Wróbel uplasował się na najniższym podium.

Dnia 23 maja 2017 r. w Bolechowie odbył się XL finał zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Drużyna dziewcząt z LO Nr I w Kępnie w składzie: Anna Kaczor, Justyna Hołoś oraz Zuzanna Szczepaniak zajęła I miejsce w województwie, uzyskując po raz pierwszy w historii szkoły awans do finału ogólnopolskiego. Dziewczęta zdobyły również puchary za najlepsze wyniki w konkurencjach: strzelanie (podziękowania instruktorowi z Bractwa Kurkowego – Adamowi Pisarskiemu), bieg na orientację oraz bieg sprawnościowy. Także drużyna chłopców w składzie: Radosław Wróbel, Wiktor Rybczyński oraz Piotr Janikowski, stanęła na podium zdobywając III miejsce. Wisienkami na torcie okazały się medale dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika, które bezsprzecznie przyznano Annie Kaczor oraz Radosławowi Wróblowi. Uczniowie przywieźli 5 pucharów i 10 medali. Finał centralny zawodów odbędzie się 19-22 czerwca br. w Bornym Sulinowie.

20.05.2017 r. na terenie Parku Cytadela w Poznaniu odbyły się XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. W tegorocznym konkursie do działań przystąpiło 12 grup z całej Wielkopolski (zwycięzców eliminacji rejonowych), m.in. reprezentacje Krotoszyna, Koła, Piły, Poznania, Kalisza i Wrześni. Drużyna z LO w składzie: Zuzanna Szczepaniak, Dominika Gola, Eweliną Dąbrowska, Karolina Krzywiecka i Zuzanna Kuropka, zmierzyła się z niesieniem pomocy poszkodowanym z ranami ciętymi, postrzałowymi, a nawet amputowanymi kończynami. Nie obyło się także bez resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz pomocy przy ataku epilepsji, zadławienia czy poparzenia. Po kilkugodzinnych zmaganiach okazało się, że w ocenie ratowników medycznych drużyna ze „starego” zdobyła 206 punktów na 216 możliwych do uzyskania. Tym samym uplasowała się na I miejscu i awansowała do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 08-10.06. 2017 r. w Rzeszowie.

Opiekunem sportowców z LO Nr I jest Edyta Rybczyńska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.