Juniorzy Prosny Wieruszów awansowali do ligi wojewódzkiej

W dniu dzisiejszym 03.07.2017r. na Stadionie Miejskim w Wieruszowie rozegrany został drugi mecz barażowy o awans do wojewódzkiej ligi juniorów A1. Drużyna Prosny Wieruszów przystąpiła do meczu z zaliczkowym zwycięstwem uzyskanym w ubiegłym tygodniu w Koluszkach 2:1.

Pierwsza połowa meczu  z OSIR Koluszki toczyła się pod dyktando Prosny. Kilkanaście akcji ofensywnych zaowocowało strzeleniem 4 bramek. Przeciwnicy specjalnie nie zagrażali gospodarzom, jedna z nieliczny kontr przyniosła im rzut karny, ale bramkarz Prosny stanął na wysokości zadania i rzut karny obronił.

Druga połowa meczu toczyła się pod naporem przeciwnika, który starał się przeprowadzić skutecznie akcje ofensywne, lecz dobrze grająca obron i bramkarz nie pozwolili przeciwnikom na uzyskanie bramki. Nieliczne kontry Prosny były bardzo groźne, ale ne zostały zakończone skutecznym strzałem. Dopiero w w samej końcówce meczu Prosna przypieczętowała pięknym strzałem swego napastnika  swe zwycięstwo zdobywając 5 bramkę.

Tak więc dwumecz barażowy zakończony sukcesem wieruszowskich piłkarz i awans do prestiżowej grupy rozgrywek w tej kategorii wiekowej w województwie łódzkim.

WKS Prosna Wieruszów – OSIR Koluszki – 5:0

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.