Kronika KPP w Wieruszowie 24.07.2017r.

Kronika policyjna

KPP w Wieruszowie

 24.07.2017r 

 

–   O bezpieczeństwie… w czasie festynu w Starym Ochędzynie

Wraz z rozpoczęciem wakacji wieruszowscy policjanci podejmują wiele działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym.

15 lipca z uczestnikami festynu charytatywnego w Starym Ochędzynie spotkali się dzielnicowy sierż. szt. Tomasz Rosiński oraz st.asp. Damian Pawlak z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Policjanci w trakcie spotkania szczególną uwagę poświęcili bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz bezpiecznemu zachowaniu nad wodą. Dzieciom i młodzieży przypominali również o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego w okresie wakacji.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnego radiowozu, elementów umundurowania oraz sprzętu wykorzystywanego w służbie przez policjantów. Do dorosłych mundurowi apelowali o kierowanie pojazdami z prędkością dozwoloną, bezpieczną a przede wszystkim o nie kierowanie pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”.

–   Policjanci z wieruszowskiej komendy podsumowali akcję „PRĘDKOŚĆ”

W miniony weekend, od 14 do 16 lipca 2017 roku policjanci z wieruszowskiej „drogówki” przeprowadzili działania „PRĘDKOŚĆ”. Celem działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na drogach powiatu wieruszowskiego również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Policjanci z wieruszowskiej komendy do działań wykorzystali ręczne mierniki prędkości i skontrolowali 116 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 94 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Sprawcy tych wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi. Wśród nich jednemu kierującemu zatrzymali prawo jazdy. Ponadto stróże prawa zatrzymali jednego kierowcę, który prowadził swój pojazd pod wpływem alkoholu.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

–   Kradzieże i włamania – apelujemy o czujność !

wieruszowscy policjanci apelują o ostrożność i właściwe zabezpieczenie własnego mienia.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przypadkowych kontaktów z osobami nieznajomymi, które pod jakimkolwiek pretekstem chcą wejść do naszego domu lub mieszkania. Bądźmy ostrożni i nie dajmy się zwieść szczególnym ofertom przedstawianym przez obcych na przykład dotyczących podpisania korzystniejszych umów na dostarczanie energii elektrycznej lub chcących pozyskać jakiekolwiek informacje. Bądźmy również ostrożni w informowaniu nieznajomych na temat trybu życia naszych sąsiadów lub godzin ich nieobecności w mieszkaniu. Pamiętajmy o tym, że jeżeli cokolwiek wyda nam się dziwne lub podejrzane w zachowaniu przypadkowo napotkanych osób w pobliżu posesji lub na klatkach schodowych o poinformowaniu policji pod numerem alarmowym 997 lub 112.

Jednocześnie przypominamy o kilku podstawowych zasadach dotyczących zabezpieczenia własnego mieszkania, głównie przed wyjazdem na wakacje :

1) Najpewniejszym miejscem dla przechowywania pieniędzy, dewiz, cenniejszej biżuterii, akcji i obligacji jest bank. Amatorzy cudzego mienia stosunkowo szybko znajdują ukryte precjoza i pieniądze w różnego rodzaju bieliźniarkach, torebkach, czy też za obrazami.

2) Nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką, nie wieszajmy ich także na szyi swej pociechy. Zabezpieczmy należycie drzwi i okna swojego mieszkania, załóżmy dobre zamki. Wskazanym jest zamontowanie domofonu albo też instalacji świetlnej lub elektronicznej podłączonej do sąsiadów (z wzajemnością). Jeśli jesteśmy właścicielami domku jednorodzinnego, wykonajmy solidne, (lecz przejrzyste) ogrodzenie, zadbajmy o oświetlenie na podwórku.

3) Zanotujmy na kartce lub w podręcznym kalendarzyku marki i typy posiadanych urządzeń, ich charakterystyczne cechy oraz numery fabryczne (radio, telewizor, magnetowid, aparat fotograficzny, rower, itp.) Te, które nie posiadają numerów, oznaczmy inicjałami lub np. numerem telefonu albo datą urodzenia (w przypadku kradzieży lub zagubienia łatwiej będzie można je rozpoznać i udowodnić, że są naszą własnością).

4) Nie afiszujmy się swym bogactwem. Unikajmy przygodnych znajomości, zwłaszcza zawieranych przy kieliszku, nigdy zaś w ten sposób poznanych ludzi nie zapraszajmy do swego mieszkania, zwłaszcza, jeśli mieszkamy samotnie.

5) Uważajmy na kręcących się po klatkach schodowych i w pobliżu domu ludzi. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, przyjrzyjmy się im, by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą naszego mienia lub sąsiadów, a nasze spostrzeżenia mogą być przydatne Policji, gdyby do włamania doszło.

6) Sprawdzajmy tożsamość i wiarygodność osób obcych, przychodzących do mieszkania np. w sprawie odkupienia starych zegarów lub książek, naprawy kaloryferów. Nie wpuszczajmy bez uzasadnionych powodów nieznanych osób.

7) Z policyjnych doświadczeń wynika, że prawie połowa kradzieży miała swój początek i źródło w nawiązywanych wcześniej kontaktach. Tacy „znajomi”, nawet jeśli sami nie dokonują kradzieży, mogą przeprowadzać tzw. złodziejski wywiad i dzielić się ustaleniami z grupą, która dokonuje tego typu przestępstw.

8) Współdziałajmy w zakresie lokalnego bezpieczeństwa z zaufanymi sąsiadami. Podczas ich nieobecności zwracajmy uwagę, także na ich mieszkanie. Interesujmy się ludźmi stojącymi pod ich drzwiami, niecodziennymi odgłosami dochodzącymi z klatki schodowej, wynoszeniem mebli lub sprzętów domowych przez osoby obce, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów.

9) Opuszczając na dłużej mieszkanie (wczasy, odwiedziny znajomych, pobyt w szpitalu) nie sygnalizujmy swej nieobecności. Poprośmy sąsiadkę, by podlewała kwiaty, otwierała na krótko okna, opróżniała skrzynkę z korespondencji, wieczorem włączała na jakiś czas światło w kuchni lub w którymś z pokoi, tak by dać otoczeniu sygnał, że ktoś czuwa nad naszym mieniem.

10) Ubezpieczmy swoje mieszkanie, by w razie nieszczęścia chociaż częściowo zrekompensować ewentualne straty.

Jeżeli już staliśmy się ofiarą włamywacza: – nie wchodźmy do mieszkania/piwnicy/garażu i natychmiast poinformujmy o tym fakcie Policję, jeżeli będąc już w środku zorientujemy się, że był tam złodziej postarajmy się niczego nie dotykać i wyjdźmy na zewnątrz – nasza obecność w pomieszczeniu i sprawdzanie tego, co zginęło może pozacierać ślady jakie pozostawił na miejscu przestępca; – informując policjantów o włamaniu przedstawmy się, przekażmy gdzie jest obiekt, do którego było włamanie (podając dokładny adres), poinformujmy gdzie będziemy czekać na mundurowych, pierwsi nie kończmy rozmowy z policjantem odbierającym zgłoszenie – być może jest jeszcze coś, o co funkcjonariusz będzie chciał zapytać.

–   Zakręceni bezpieczeństwem – spotkania policjantów w trakcie półkolonii

wraz z rozpoczęciem wakacji wieruszowscy policjanci podejmują wiele działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym. Tegoroczne działania profilaktyczne przebiegają w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, którą honorowym patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak

W ramach projektu policjanci odwiedzają dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych, gdzie przeprowadzają prelekcje na temat bezpiecznego spędzania czasu w okresie wakacji.

18 lipca 2017 roku Zespół Szkół nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie, gdzie odbywa się turnus półkolonii odwiedzili st.asp. Damian Pawlak oraz z st.asp. Marcin Lipieta wraz z psem służbowym „Drako” oraz post. Bartłomiej Zychla. Policjanci w trakcie spotkania z dziećmi szczególną uwagę poświęcili bezpiecznemu zachowaniu nad wodą, na słońcu oraz podstawowym przepisom w zakresie ruchu drogowego. Nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznego zachowania w miejscach publicznych oraz w domu a także informacji o zachowaniach cechujących znamiona demoralizacji oraz czynów karalnych wśród nieletnich. Dużym zainteresowaniem podczas spotkania cieszył się policyjny pies „Drako”oraz policyjny radiowóz. Dzieci pod czujnym okiem policjantów mogły zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Równie chętnie zadawały pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa.

   –   Zostań policjantem!

Lubisz pomagać innym? Lubisz wyzwania? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający i dający dużo satysfakcji z możliwości pomocy innym ludziom. Jeśli chcesz z nami pracować – przystąp do działania!

Zalety pracy w Policji:

  • możliwość pozyskania pracy niezależnie od posiadanego doświadczenia zawodowego;
  • gwarancję stałych warunków pracy;
  • ciekawą pracę;
  • możliwość rozwoju zawodowego;
  • różnorodny system szkoleń;
  • precyzyjny system wynagrodzenia;
  • rozbudowany system socjalny.

Kto może zostać policjantem:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie;
  • nie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
  • korzystający z pełni praw publicznych;
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Preferencje z tytułu posiadanego przez kandydata do służby wykształcenia:

  • wykształcenie wyższe (magisterskie lub równorzędne) o kierunku przydatnym do służby w Policji:  prawo, ekonomia, administracja, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne;
  • wykształcenie wyższe (magister lub równorzędne) o kierunku innym niż wymienione;
  • wykształcenie wyższe (licencjat, inżynier);
  • wykształcenie średnie (ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania).

Preferencje z tytułu umiejętności posiadanych przez kandydatów do służby:

  • posiadanie tytułu ratownika albo ratownika medycznego;
  • posiadanie uprawnień instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych;
  • posiadanie uprawnień ratownika wodnego, uprawnień w dziedzinie płetwonurkowania lub wykonywania prac podwodnych oraz uprawnień do prowadzenia łodzi motorowej;
  • posiadanie prawa jazy kategorii  „A” lub „C”.

Wymagane dokumenty:

  • podanie o przyjęcie do służby;
  • wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby: część A i B (formularz kwestionariusza do pobrania w Komendzie Stołecznej Policji, komendach powiatowych i rejonowych Policji lub każdej innej jednostce Policji na terenie kraju);
  • kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (oryginały dokumentów do wglądu);
  • kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub w służbie (oryginały dokumentów do wglądu);
  • książeczka wojskowa, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową (do wglądu).

Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

W tym roku w ramach niżej wymienionych terminów przyjęć do służby w Policji garnizon łódzki będzie realizował następujące limity:

22 sierpnia 2017 r. – 100 osób

2 listopada 2017r. – 67 osób

28 grudnia 2017 r. – 100 osób

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji powinny złożyć komplet dokumentów w Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej  Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy ul. Lutomierskiej 108/112, tel.:  42 665-13-69,  42 665-13-65, 42 665-30-16;  www: lodzka.policja.gov.pl od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

Czekamy na Ciebie!

–   Hymn Polski

Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey – dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska – kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię.

Jeden z rozdziałów jest poświęcony najczęściej popełnianym błędom. Już w XIX wieku w tekst pierwszej zwrotki wkradł się błąd zaczęto śpiewać póki zamiast  kiedy my żyjemy. W drugiej zwrotce Pieśni Legionów, w hymnie jest to zwrotka trzecia, Józef Wybicki błędnie zapisał nazwisko Czarnecki, poprawnie brzmi ono Czarniecki. Kolejnym błędem jest śpiewanie w trzeciej zwrotce poświęconej hetmanowi Stefanowi Czarnieckiemu wrócił się/ rzucił się/ rzucim się przez morze. W poprawnej wersji naszego hymnu ten wers brzmi: wrócim się przez morze. W ostatniej zwrotce bardzo często błędnie śpiewane są dwa pierwsze wersy naszego hymnu. Wiele osób śpiewa: Mówił ojciec do swej Basi cały zapłakany, zamiast: Już tam ojciec do swej Basi mówi zapłakany.

/źródło MSWiA/

–    Nietrzeźwa kierująca sprawcą kolizji drogowej w Wieruszowie

do kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych doszło we wtorkowe popołudnie, której sprawcą okazała się nietrzeźwa kierująca.

18 lipca 2017 roku tuż po godzinie 14:00 na ulicy Bolesławieckiej w Wieruszowie doszło do kolizji drogowej. Kierująca samochodem osobowym marki Opel Astra, 39 – letnia mieszkanka powiatu kępińskiego wskutek nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu zderzyła się z prawidłowo jadącym samochodem osobowym marki Audi, kierowanym przez 27 – letniego mieszkańca powiatu wieruszowskiego. Wykonujący czynności na miejscu tego zdarzenia wieruszowscy policjanci ustalili również, że kobieta miała w wydychanym powietrzu ponad 1 promil alkoholu. Uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje : Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.

Apelujemy również o nie kierowanie pojazdami pod działaniem alkoholu.

Policjanci przypominają o odpowiedzialności prawnej za kierowanie pojazdem mechanicznym i rowerem w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu.

Jeśli podczas kontroli policyjnej urządzenie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wykaże od 0,10 do 0,25 mg w jednym dm³ lub stężenie alkoholu we krwi wyniesie od 0,2 do 0,5 promila, wówczas podlegamy art. 87§1 kodeksu wykroczeń, czyli odpowiadamy za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu. W takim przypadku jeśli ponowne badanie alkomatem nie wykaże wzrostu stężenia alkoholu podlegamy karze aresztu od 5 do 30 dni, grzywnie w wysokości do 5000 złotych i dodatkowo możemy stracić uprawnienia na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Jeśli podczas kontroli urządzenie do badania stanu trzeźwości wykaże stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu większe niż 0,25 mg/dm³ lub powyżej 0,5 promila, popełniamy wówczas przestępstwo i podlegamy już pod kodeks karny, a dokładnie art. 178a, za co grożą o wiele większe konsekwencje.

W przypadku popełnienia przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości grozi nam:

– Grzywna w wysokości od 10 do 540 stawek dziennych, które w zależności od orzeczenia sądu mogą wynosić od 10 do 2000 złotych, co maksymalnie może dać nawet ponad 1 mln złotych.

– Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kierowca ukarany będzie zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Gdy kierowca zostanie zatrzymany w stanie nietrzeźwości po raz drugi sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych dożywotnio.

– Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

– Kara finansowa za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości to min. 10 tys. zł.

– Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości sąd może ukarać kierowcę zakazem prowadzenia pojazdów na okres 15 lat, minimalny okres na jaki zakaz będzie orzekany to 3 lata.

Kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości stanowi wykroczenie. Nie popełniamy wykroczenia jeżdżąc rowerem po alkoholu poza drogami publicznymi, strefą zamieszkania lub strefą ruchu ani też rower prowadząc. Trzeba jednak pamiętać, że drogi publiczne to nie tylko drogi asfaltowe, także niektóre drogi gruntowe są drogami publicznymi.

Gdy kierujemy rowerem i w czasie kontroli wynik badania wyniesie od 0,1 do 0,25 mg/dm³ lub 0,2 do 0,5 promila  mamy do czynienia z art. 87§2 kodeksu wykroczeń. Kodeks wykroczeń przewiduje za ten czyn karę aresztu od 5 do 14 dni, lub grzywnę od 20 do 5000 zł. Jednocześnie sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż pojazdy mechaniczne.

Jeżeli podczas kontroli urządzenie do badania stanu trzeźwości wykaże stężenie alkoholu większe niż 0,25 mg/ dm³ lub 0,5 promila mamy do czynienia z art. 87§1a. Za ten czyn kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu od 5 do 30 dni lub grzywnę od 50 do 5 000 złotych. Jednocześnie sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż pojazdy mechaniczne.

W sytuacji gdy zasądzony zostanie zakaz prowadzenia rowerów, a rowerzysta wbrew orzeczonemu zakazowi będzie poruszał się rowerem, to niezależnie od tego czy będzie jechał trzeźwy, czy pijany – grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności w oparciu o art. 244 kodeksu karnego.

Należy pamiętać że większość urządzeń którymi policjanci badają kierujących, pokazują wynik w mg/dm3. Przemnożenie tego wyniku przez 2,1 daje dopiero wynik w promilach.

–   Policjanci odzyskali przywłaszczony samochód

Wieruszowscy policjanci zatrzymali osobę podejrzaną o przywłaszczenie samochodu, do którego doszło 18 lipca 2017r. w Wieruszowie. Funkcjonariusze odzyskali utracony pojazd. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

20 lipca 2017 roku oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie telefonicznie został powiadomiony przez pokrzywdzoną, 44 – letnią mieszkankę Bełchatowa o przywłaszczeniu samochodu marki Ford Mondeo o wartości 100 tys. złotych.

Z relacji kobiety wynikało, że w Bełchatowie prowadzi wypożyczalnię samochodów. 8 lipca 2017 roku wypożyczyła pojazd 32 – letniemu mieszkańcowi powiatu wieruszowskiego. Według ustaleń, 32 – latek wypożyczonego pojazdu nie zwrócił do wypożyczalni.

20 lipca 2017 roku właścicielka pojazdu ustaliła, że samochód zaparkowany jest na terenie powiatu wieruszowskiego o czym powiadomiła miejscowych policjantów.

Funkcjonariusze dzięki sprawnej interwencji zlokalizowali na jednym z parkingów przywłaszczony pojazd. Tam również obserwując wskazane miejsce wieruszowscy stróże prawa zatrzymali 32 – letniego mężczyznę, podejrzanego o przywłaszczenie forda mondeo.

Policjanci ustalili również, że 19 lipca 2017 roku 32 – latek w trakcie użytkowania forda, tankując bez opłaty, skradł paliwo na jednej ze stacji paliw w Wieruszowie. Nieuczciwy klient wypożyczalni usłyszał już zarzuty przywłaszczenia i kradzieży. Za takie czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Opracował :

                                                                                        Oficer Prasowy

                                                                                        KPP w Wieruszowie

                                                                                        asp. sztab. Damian Pawlak

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments