Festiwal „Śpiewam Tobie Polsko”

10 listopada o godz. 17.00 w kinie 'Sokolnia” w Kępnie odbył się Festiwal pn. „Śpiewam Tobie Polsko” zorganizowały przez Kępiński Ośrodek Kultury i Urząd Miasta i Gminy w Kępnie.

 

W programie tego patriotycznego wydarzenia przewidziano: pokaz polskich tańców ludowych w wykonaniu młodzieży ze szkół kępińskich, podsumowanie konkursu poetyckiego „Niepodległa wczoraj i dziś”, występ Kuby Michalskiego wokalistyk, kompozytora i autora tekstów. W repertuarze muzyk zaprezentował swoje utwory, jak również Jacka Kaczmarskiego piosenkarza, poety, kompozytora znanego głównie dzięki piosenkom o tematyce społeczno-politycznej i historycznej.
Festiwal był okazją do zaprezentowania się wokalistów, którzy zostali wyłonieni przez Jury w przeglądzie konkursowym o tej samej nazwie, a który odbył się w Kinie „Sokolnia” 6 listopada.

Na scenie 10 listopada w Koncercie Galowym wystąpili:

CHÓR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W KĘPNIE, DUET MAJA I SARA KASPRZAK, JULIA JOKIEL, JAKUB GOLA, NATALIA PAWLIK, IGA WOJCIECHOWSKA. Gościnnie wystąpił chór z Trzcinicy.
Podczas sobotniej Gali miało miejsce uroczyste wręczenie nagród wszystkim wykonawcom przez zastępcę Burmistrza Kępna Dawida Kosakiewicza i dyrektor KOK Annę Niesobską. Koncert odbył się w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Oba wydarzenia zrealizowaliśmy dzięki zaangażowaniu poetów, uzdolnionej młodzieży oraz ich opiekunów artystycznych za co serdecznie dziękujemy.

Wyrażamy wdzięczność Paniom: Ewie Olek, Joannie Sołtysiak, Renacie Adamskiej, Magdalenie Burzała, Donacie Możdżanowskiej, Ewie Ślusarek oraz Gabrieli Kasprzak.

Poetom dziękujemy  za piękne strofki.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim za współpracę przy organizacji tak ważnego dla Polski wydarzenia patriotycznego- mówi dyrektor KOK Pani Anna Niesobska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments