Relacja z XX Mistrzostw Powiatu Wieruszowskiego w biegu na orientacje

W sobotę 17 listopada w miejscowości Rybka koło Ostrówka w gminie Galewice odbyły się XX Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w biegu na orientacje. Na starcie jubileuszowej edycji zawodów stanęło ponad 110 zawodników.

Byli to zarówno reprezentanci klubów sportowych jak i szkół z regionu. Powiat Wieruszowski był reprezentowany przez cztery kluby: MUKS Junior Ochędzyn, UKS Grom Sokolniki, UKS GOK Galewice i po raz pierwszy MULKS Start Wieruszów.
W słoneczny, choć dość chłodny jesienny dzień zawodnicy rywalizowali w 10 kategoriach sportowych i dwóch kategoriach rekreacyjnych. Rywalizacja rozgrywała się na terenie pagórkowatym z bardzo gęstą regularną siecią dróg, co sprawiało, że zawody były trudne pod względem technicznym. W swoich kategoriach miejsca na podium zajęli:

1.Sandra Płuska UMLKS Start Wieruszów

Przed rozpoczęciem ceremonii zakończenia zawodów dokonano uroczystego wręczania pamiątkowych certyfikatów i odznak zawodnikom MULKS Start Wieruszów, którzy zdobyli brązowe odznaki „OPOS” przyznane przez Powiat Wieruszowski za zaliczenie stałych punktów do BnO na mapie Galewice.

Na ceremonii zakończenia Mistrzostw Powiatu obecny był gospodarz terenu, Wójt Gminy Galewice- Pan Marian Wojcieszak, który dokonywał dekoracji najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach. Zawodnicy z miejsc 1-3 zostali nagrodzeni medalami oraz nagrodami rzeczowymi, a zawodnicy z miejsc 1-6 dyplomami.
Sponsorem zawodów był Powiat Wieruszowski oraz Gmina Galewice.

Autor zdjęć: Marek Świszcz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rybka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.