Zostań z nami Mikołaju!

„6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie”.

 

Czekało na niego dużo, dużo dzieci. Szóstego grudnia – jak co roku – przybył do teklinowskiej szkoły. Czerwony strój, biała broda, na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. Był bardzo wesoły, wspólnie śpiewał i tańczył z dziećmi. To nie mógł być nikt inny tylko Święty Mikołaj.

Do wizyty Św. Mikołaja najwytrwalej przygotowywały się dzieci z grup przedszkolnych. To one z radością uczyły się piosenek i wykonywały ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście królował Mikołaj. Kiedy nadszedł dzień 6. grudnia, od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nadsłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.
To od przedszkolaków długo oczekiwany gość zaczął swoją wizytę. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały spotkanie z Mikołajem. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko.

Maluszki i 6-latki dzielnie wystąpiły ze specjalnie przygotowanym repertuarem, rozmawiały z Mikołajem i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Każdy przedszkolak, a także dzieci, które przyszły specjalnie na spotkanie z Mikołajem, otrzymały od niego prezenty. Królowały oczywiście słodycze. Niestety trzeba było pożegnać przemiłego gościa, ponieważ na paczki czekali także uczniowie z klas młodszych i starszych naszej szkoły.

Spotkanie z Mikołajem przebiegało w radosnej i przyjaznej atmosferze. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie. Jak co roku, każde dziecko mogło zrobić sobie z nim zdjęcia, będące wspaniałą pamiątką tego radosnego dnia. Zwłaszcza dzieci przedszkolne długo wspominały ten dzień, oglądały prezenty i dzieliły się wrażeniami. Zerkały czasem przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą Św. Mikołaja i pomachają mu na pożegnanie. Chciały jeszcze raz zaśpiewać:
„Zostań z nami Mikołaju
Długą drogę pokonałeś
Wszystkie domy odwiedziłeś
I marzenia nam spełniłeś”

Tekst: Jolanta Morta
Zdjęcia: Jolanta Morta, Beata Konieczyńska,
Agnieszka Dwornicka – Rzeźnik, Marcin Sobczak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teklinów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments