Mistrzostwa Powiatu i Królewskie strzelanie

W dniu 18 maja 2019 r Kępińskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie na strzelnicy Koła Myśliwskiego ”DIANA” w Działoszy przeprowadziło zawody strzeleckie „O Puchar Starosty Kępińskiego” i strzelanie królewskie o tytuł „Króla 2019”.  W zawodach wzięło udział 21 zawodników.

Przy pięknej pogodzie i pomocy Adama Pisarskiego i Mariana Kucharzaka udało się rozegrać wszystkie konkurencje.

„Królem Kurkowym  2019” jak to w naszym Bractwie bywa,  został nowo przyjęty członek – Nowak Jarosław a jego rycerzami po zaciętej rywalizacji ( strzelanie do „Kura” ) po ok 125 strzałach –  zostali  Wiktor Nowakowski  I-szy Rycerz, Renata Grzelak  II-gi Rycerz i Andrzej Błach  III-ci Rycerz.

Król Kurkowy otrzymał łańcuch królewski i piękną tarczę z rąk byłego króla Tadeusza Witkowskiego a rycerze pamiątkowe dyplomy.

W konkurencji „O Puchar Starosty Kępińskiego” mistrzem Powiatu Kępińskiego został Tadeusz Witkowski, II miejsce zajął Maksymilian Kijak a III miejsce przypadło Tadeuszowi Hanuszewiczowi. Laureaci otrzymali piękne puchary i dyplomy ufundowane przez Starostę Kępińskiego – Roberta Kieruzala.

Turniej zakończył się pięknym słońcem, uśmiechami na twarzach i obietnicami rewanżu już we wrześniu br.

Kępińskie Bractwo z okazji „100-lecia przyłączenia Ziemi Kępińskiej do Macierzy”  właśnie we wrześniu lub październiku zorganizuje specjalny turniej strzelecki dla reprezentacji gmin naszego powiatu. Regulamin tego turnieju zostanie przygotowany w najbliższym czasie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Kępiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.