Teklinów przeniósł się w lata 80-te i 90-te

Wtorek upłynął w Szkole Podstawowej w Teklinowie pod znakiem obchodów upamiętniających 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów 4 czerwca. Na terenie szkoły udało się przybliżyć uczniom wydarzenia z tamtych lat – to, co wydarzyło się przed i po 4 czerwca.

Wystawa przedmiotów codziennego użytku na szkolnym korytarzu; gazetka, wystawa plakatów, wizerunków postaci tamtych wydarzeń; prezentacja pojęć i haseł związanych z rocznicą; zdjęcia z najważniejszych wydarzeń w Polsce: strajki, okrągły stół, wybory; prezentacja krótkich filmów\reportaży i słuchanie muzyki z lat 80 – tych i 90 – tych, to działania Szkoły z okazji tego wielkiego Święta Wolności i Solidarności.

Panie: Jolanta Morta i Irena Kopacka wykazały się dużą kreatywnością przy aranżacji pokoju i kuchni z tamtych lat. Zadbały o najdrobniejsze szczegóły. Sceneria obfitowała w autentyczne rekwizyty, które udostępnili nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz uczniowie. Szczególne podziękowania należą się także pani Mariannie Wróbel z Jutrkowa za udostępnione elementy dekoracyjne i inne eksponaty.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały przeróżne rzeczy, m.in. maszynę do pisania, sprzęt AGD, urządzenia radiowo-telewizyjne, ozdoby – jakże inne, niż te, które znają z czasów obecnych. Nauczyciele i dzieci, w strojach z tamtego okresu, świętowali przy złotych przebojach płynących z magnetofonów kasetowych i gramofonu. Ten wtorkowy dzień był doskonałą lekcją historii dla uczniów, którzy mieli okazję choć na chwilę przenieść się do czasów PRL- lu, do wydarzeń, które zapoczątkowały serię zmian w Polsce. Wystawę będzie można oglądać do końca tygodnia. Serdecznie zapraszamy!

Tekst i fotografie: Jolanta Morta
Ten wpis został opublikowany w kategorii Teklinów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments