Wypadek drogowy na S8 w Teklinowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze S 8 w powiecie wieruszowskim. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do wypadku drogowego doszło 22 lipca 2019 roku około godziny 5:00 na 109 km. drogi ekspresowej S 8 w Teklinowie w gminie Wieruszów, w kierunku Wrocławia. Według wstępnych ustaleń, kierujący dostawczym fiatem ducato, 43 – letni mężczyzna, prawdopodobnie w wyniku zaśnięcia, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w naczepę ciężarowej scanii, którą kierował 57 – letni mieszkaniec Warszawy.

W wyniku wypadku pasażerowie ducato, mężczyźni w wieku 43 i 46 lat z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w tym wypadku. Kierowcy obu pojazdów w chwili tego zdarzenia byli trzeźwi. Ruch pojazdów w miejscu wypadku przez około cztery godziny odbywał się tylko prawym pasem. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.

KPP Wieruszów
Ten wpis został opublikowany w kategorii Teklinów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments